librus padł1

i

Autor: nadesłane do redakcji

Librus nie działa! Co się dzieje z internetowym dziennikiem?

2020-10-26 9:51

Jak alarmują internauci, internetowy dziennik Librus przestała działać. Uczniowie, którzy rano chcieli zalogować się do systemu, nie mogli połączyć się ze zdalną lekcją.

Librus nie działa! - alarmują interneuci. Według komentarzy, które pojawiają się w sieci, internetowa platforma do zdalnej nauki miała awarie. "Ciągle widzę ekran ładowania" - żali się jedne z internautów. Inni wspominają o tym, że aplikacja się zawiesiła. Problemy z Librusem pojawiły się w najgorszym możliwym momencie, ponieważ dopiero co skierowano klasy 4-8 (a w niektórych przypadkach nawet młodsze) na nauczanie zdalne.

Kłopoty z zalogowaniem się miał także reporter Radia ZET Jacek Czarnecki. "Librus wisi. „To by było ma tyle” jeśli chodzi o zdalną naukę....." - napisał na Twitterze.

- Ja teraz powinnam mieć angielski, a potem sprawdzian z fizyki, ale od 8 nie działa librus i nie sądze aby zadziałał+mój internet to jakiś żart XD jak z klasy mi nie wyślą linka to mnie nawet na żadnej lekcji nie będzie dzisiaj - czytamy w innym komentarzu.

ZOBACZ TEZ: Jak zmienić oceny w dzienniku elektronicznym Librus? Tak dzieci oszukują rodziców! [WIDEO]

Szkoła zawiesza lekcje z powodu braku kadry

Librus to dziennik internetowy, który służy do rejestracji przebiegu nauczania, wglądu do obecności ucznia w szkole oraz jego ocen. Od poniedziałku, 26 października na mocy rządowego rozporządzenia nauka w klasach IV-VIII szkół podstawowych będzie odbywała się online. Wcześniej taka decyzja zapadła także odnośnie szkół ponadpodstawowych. Wprowadzone zmiany będą na razie obowiązywały przez okres dwóch tygodni, do 8 listopada. Dalsze decyzje zależą od rozwoju sytuacji i tego, czy wprowadzone restrykcje przyniosły zahamowanie wzrostu zakażeń.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze