Dieter Schwarz

i

Autor: Facebook Dieter Schwarz

Lidl: Ujawniono majątek właściciela. Porażające, ile ten Niemiec zarobił [ZDJĘCIA]

2020-09-23 11:36

O polskich milionerach wiemy całkiem sporo, ale rzadko słyszymy, kto może pochwalić się największym majątkiem u naszych zachodnich sąsiadów. A listę tą otwiera nikt inny, jak właściciel Lidla i Kauflandu - Dieter Schwarz. Fortuna przedsiębiorcy może przyprawić o zawrót głowy. Sprawdź, ile zarobił właściciel sieci sklepów.

Pandemia koronawirusa nie wywołała kryzysu finansowego u najbogatszych ludzi na świecie. Niektórzy nawet swoje majątki pomnożyli. Przykładem na to jest 80-letni Dieter Schwarz, właściciel sieci spożywczych Lidl i Kaufland. Z opublikowanego przez niemiecki dziennik "Welt am Sonntag" rankingu wynika, że jest on najbogatszym Niemcem.

ZOBACZ TEŻ: Rząd Mateusza Morawieckiego wprowadzi kolejny ZEROWY PIT! Sprawdź, dla kogo

Gazeta przedstawiła listę tysiąca najbogatszych Niemców. Wśród nich są aż 237 osoby, których majątek przekracza miliard euro. Listę najbogatszych otwiera Dieter Schwarz, którego majątek szacowany jest na 41,8 miliarda euro. Z obrotem 113,3 mld euro Grupa Schwarz jest także największą firmą rodzinną w Niemczech. Rok wcześniej fortuna właściciela Lidla wynosiła 41,50 mld euro.

Dla porównania, druga w rankingu jest rodzina Reimannów, właściciele marek Coty, Jacobs Douwe Egberts, która zgromadziła w sumie ponad 21 mld euro majątku. Na trzecim miejscu znalazła się rodzina Wolfganga Porschego (Porsche, VW) z 20,0 mld euro na koncie. 

Dieter Schwarz urodził się w 1949 r., w rodzinie przedsiębiorcy Josefa Schwarza. Kiedy zakończył edukację w zakresie handlu, zatrudnił się w firmie ojca, a w 1963 r. został oficjalnie partnerem firmy Lidl & Schwarz KG, która zajmowała się handlem towarami egzotycznymi i luksusowymi, a z czasem rozwinęła się w rozbudowaną sieć spożywczą. Schwarz postanowił rozwinąć działalność detaliczną, a firmę nazwał imieniem wspólnika - emerytowanego nauczyciela Ludwiga Lidla - "Lidl". Nie mógł nazwać marki "Schwarz Market", ponieważ ta w języku niemieckim oznaczałaby "czarny rynek". W 1977 r., po śmierci ojca, Dieter Schwarz przejął zarząd nad firmą i przekształcił Lidla w jedną z największych sieci dyskontowych świata.

SPRAWDŹ TAKŻE: Rekonstrukcja rządu. Na odchodne dostaną nawet 9 pensji odprawy!

Tańczące z Promocjami 17 IX
Najnowsze