Rząd Mateusza Morawieckiego wprowadzi kolejny ZEROWY PIT! Sprawdź, dla kogo

2020-09-23 8:42 Monika Szaniawska
Morawiecki upomina Ukraińców
Autor: SUPER EXPRESS Morawiecki upomina Ukraińców

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział kolejną ulgę dla młodych. Jaką? Tym razem chodzi o zerowy podatek PIT dla osób do 26. roku życia, będących na stażach i praktykach. Rząd chce w ten sposób zachęcić młodych ludzi do pracy w administracji.

W 2019 roku rząd wprowadził zerowy PIT od umów o pracę i umów zlecenia dla osób poniżej 26. roku życia. To nie koniec dobrych wiadomości. Rząd chce tą ulgę rozszerzyć. Wprowadzenie zerowego podatku PIT dla osób do 26. roku życia na stażach i praktykach zapowiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki podczas Gali Liderów Innowacji GovTech Polska. Jak powiedział, ma to na celu zachęcenie młodych osób do podjęcia pracy w administracji.

ZOBACZ TEŻ: Obniżenie wieku emerytalnego! Emerycie, sprawdź jaką dostaniesz NOWĄ emeryturę

- Dołożymy również zerowy PIT dla stażystów, osób, które chcą rozpocząć pracę w formie stażu i zwiększyć ich motywację finansową do pracy w administracji publicznej - oświadczył szef rządu. - Chcemy przyciągnąć młodych ludzi, młode talenty do administracji publicznej, praca w administracji może być niezwykle ciekawa - podkreślił.

Szef rządu dodał także, że wprowadzona zostanie "lepsza synchronizacja informacji dotyczących wszystkich staży, praktyk i możliwości wejścia do administracji publicznej". Propozycja jest częścią rządowego planu wsparcia młodzieży. Co jeszcze obiecał premier? Morawiecki zapowiedział zmianę kryteriów rekrutacji do pracy, tak aby w ocenie uwzględniać również hobby, zainteresowania itp. - Wiem, że jeżeli ktoś poświęca czas na pomoc innym, działalność społeczną, na zainteresowania to jest to osoba, która ma innego rodzaju kompetencje - tłumaczył premier.

SPRAWDŹ TAKŻE: Rekonstrukcja rządu. Na odchodne dostaną nawet 9 pensji odprawy!

Super Biznes - wywiad Daniel Obajtek

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.