LIMIT W KONCIE DLA FIRM – to warto wiedzieć

2019-11-12 0:31
LIMIT W KONCIE DLA FIRM – to warto wiedzieć
Autor: Shutterstock

Nieoczekiwana sytuacja? Nagła potrzeba finansowa? W takim przypadku na ratunek przychodzi limit w koncie. Jest to także wygodny i korzystny sposób na zwiększenie bieżącej płynności finansowej firmy.

Limit w koncie to produkt bankowy skierowany do przedsiębiorców, którzy traktują go jako rezerwę środków w razie nagłej potrzeby lub na wypadek opóźnień w płatnościach od kontrahentów. Wtakim przypadku będzie to korzystniejsze rozwiązanie niż na przykład karta kredytowa, zwłaszcza jeśli nie jesteś zwolennikiem częstych zakupów na kredyt.

LIMIT W KONCIE

Przedsiębiorcy, którzy na co dzień korzystają z własnych środków, mając konto w określonym banku, mogą skorzystać z takiego właśnie limitu w koncie. Gdy pojawi się potrzeba jednorazowego wydania większej kwoty, w dowolnej chwili mogą wykorzystać dostępne w ramach limitu środki. Taki produkt oferuje m.in. Nest Bank, gdzie środki mogą zostać udostępnione w ramach limitu już nawet w ciągu doby.

DLA KOGO?

W przypadku dobrej sytuacji finansowej – mało kto myśli i decyduje się na kredyt, zwłaszcza spłacany w ratach. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest limit w koncie. To elastyczny wariant dla osób prowadzących działalność gospodarczą, gdyż otrzymaną kwotę firma może wykorzystać dopiero wtedy, kiedy będzie to konieczne. W Nest Banku o limit mogą wnioskować przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą co najmniej pełny rok.

KORZYŚCI Z LIMITU

Maksymalna kwota limitu, jaką możemy uzyskać w Nest Banku, to aż 250 tys. zł! Po roku można odnowić limit na kolejny okres lub zdecydować na dłuższy okres limitu – nawet 36 miesięcy. Zaletą limitu w koncie jest to, że nie ma obowiązku miesięcznej spłaty kapitału. A wszystkie wpływy na konto zmniejszają wykorzystane saldo zadłużenia. Takie rozwiązanie cechuje się dużą elastycznością i znikomymi formalnościami, ponieważ w Nest Banku proces wnioskowania możemy rozpocząć online. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej www.nestbank.pl w celu zamówienia rozmowy z doradcą, a następnie umówić się na spotkanie. Na wstępną decyzję kredytową czekamy nawet niespełna 5 minut

LIMIT W KONCIE DLA FIRM – to warto wiedzieć
Autor: Materiały Promocyjne
Najnowsze