Listonosz

i

Autor: Shuttetstock Listonosz

Listonosz z bronią w ręku. Poczta Polska wprowadza nowy program

2022-07-13 16:30

Listonosz z bronią w ręku? Teoretycznie jest to możliwe. Poczta Polska ma dość oryginalny program skierowany do swoich pracowników. W ramach nowego programu „Powitanie z bronią” chętni pracownicy nauczą się strzelać. Udział w szkoleniu może wziąć zarówno listonosz, jak i pracownik z okienka.

Poczta Polska ma program bliski obronie terytorialnej

Jak podaje "Gazeta Wyborcza" do programu "Powitanie z bronią" może zgłosić się dowolny pracownik operatora. Zatem na strzelnicy opłaconej przez pracodawcę może pojawić się zarówno listonosz jak i np. pracownik sortowni czy pracownik pocztowego okienka. Szkolenia mają odbywać się w czasie wolnym od pracy. Pojedyncze szkolenie może trwać cztery godziny. Centrum Poczta Polska Ochrona ma zająć się zapewnieniem broni i amunicji. Jak podaje dziennik, to nie jest jedyne tego typu szkolenie oferowane pracownikom Poczty Polskiej. Dziennik opisuje również program „Ramię w ramię z WOT”. W jego ramach Poczta Polska ma zachęcać swoich pracowników do wstępowania do Wojsk Obrony Terytorialnej, oferując im szkolenia strzeleckie, szkolenia z pierwszej pomocy, cyberbezpieczeństwa oraz dodatkowe przywileje. Rzecznik Poczty Polskiej w komunikacie przesłanym gazecie napisał, że Polska od wielu miesięcy komunikuje, że jako podmiot o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym, stawia na promocję postaw proobronnych wśród Pocztowców oraz pragnie wykształcić lub wzmocnić niezbędne kompetencje wśród swoich Pracowników na wypadek sytuacji kryzysowych. 

Poczta Polska - informacje o spółce

Poczta Polska S.A. to jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, zajmująca się świadczeniem usług pocztowych, bankowo-ubezpieczeniowych – poprzez spółki z Grupy Kapitałowej Poczty Polskiej oraz usług logistycznych. Spółka rozwija także obszar usług cyfrowych realizowanych poprzez platformę internetową – Envelo.

Prezes Polregio Artur Martyniuk: "Koszt przejazdu pociągiem dla rodziny jest czterokrotnie tańszy w porównaniu z jazdą samochodem"
Sonda
Czy wysyłacie jeszcze listy pocztą konwencjonalną?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze