Zwolnienia

i

Autor: Shutterstock

Sklepy IKEA

Masowe zwolnienia w IKEA. Polskie oddziały tną zatrudnienie

2023-10-06 5:41

Fabryka Ikea Industry w Goleniowie (woj. zachodniopomorskie) poinformowała o grupowych zwolnieniach. Jako powód firma podaje plany dostosowania organizacji do niższych poziomów zamówień.

W oświadczeniu firmy zamieszczonym na superportal24.pl czytamy: "Celem Ikea Industry jest odpowiedzialne prowadzenie biznesu, aby móc zapewnić stabilne miejsca pracy w perspektywie długoterminowej. Dlatego podjęto decyzję o rozstaniu się ze 130 współpracownikami, co stanowi 17 proc. załogi fabryki w Goleniowie". Przez ostatnie miesiące w Ikea Industry Goleniów wdrażano działania mające na celu odpowiednie dostosowanie mocy produkcyjnych do nowych poziomów zamówień.

Wstrzymano rekrutacje nowych współpracowników i zakończono współpracę z agencjami pracy tymczasowej. Wprowadzono także rozwiązania zwiększające efektywność oraz inwestowano w szkolenia i podnoszenie kwalifikacji współpracowników. Niestety, te działania okazały się niewystarczające w przypadku zakładu w Goleniowie. "W ciągu nadchodzących miesięcy zrobimy co w naszej mocy, aby wspierać naszych współpracowników podczas tej zmiany, pomagając im w poszukiwaniu nowych miejsc pracy" - powiedziała Monika Dutka, Dyrektorka Zarządzająca w Ikea Industry Goleniów.

"Osoby odchodzące z zakładu otrzymają odprawy oraz wsparcie w aktywizacji zawodowej. Ikea Industry w Goleniowie rozpoczęła proces rozmów z przedstawicielami związku zawodowego i właściwymi urzędami. Współpracownicy, którzy zostaną objęci zmianą otrzymają indywidualne informacje jak tylko będzie to możliwe, najpóźniej do końca października. Ambicją zakładu jest utrzymanie jak największej liczby współpracowników i zapewnienie stabilności przychodów" - informuje firma. Ikea Industry, będąca częścią Inter Ikea, jest wiodącym na świecie producentem mebli drewnianych. Posiada ponad 30 fabryk w siedmiu krajach i zatrudnia 15 000 pracowników. W Polsce Ikea Industry zatrudnia 9 tys. osób w 16 fabrykach w ośmiu lokalizacjach. Ikea Industry Goleniów zatrudnia łącznie blisko 780 pracowników. Fabryki zaopatrują sklepy Ikea w meble takich rodzin jak Hemnes czy Idanas.

QUIZ PRL. Nauczyciele w PRL

Pytanie 1 z 10
1. Panie od pierwszaków faworyzowały kilka osób (głównie dziewczynek), ponieważ:
Quiz: Nauczyciele w PRL
Pieniądze to nie wszystko Michał Szczerb
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze