Miedziany mural w Legnicy

2021-05-11 0:00 Materiał Partnerski
Miedziany mural w Legnicy
Autor: Materiały Promocyjne

Najpiękniej wygląda na godzinę przed zachodem słońca. Mieni się na złocisto-miedziano, a miedź nabiera głębokiego czerwonego koloru. W Legnicy powstał unikatowy na skalę światową mural, malowany płynną miedzią i ekologiczną farbą oczyszczającą powietrze.

Obraz mierzy aż 190 m2. Graficzną opowieść o miedziowej potędze Polski, wykonaną z zastosowaniem innowacyjnych technik malarskich i powleczoną płynną miedzią, można podziwiać w Legnicy przy ul. Złotoryjskiej, na fasadzie budynku zakładu KGHM ZANAM. Do stworzenia tego wielkoformatowego kolażu użyto tylko dwóch kolorów: czerni i miedzi. Czarne tło to kolor z galowego stroju górnika. Miedź zaś jest strategicznym metalem i największym dobrem Zagłębia Legnicko-Głogowskiego. W muralu istotne są także nowatorskie technologie i materiały. Zainspirowani historią Zagłębia Miedziowego artyści użyli do wykonania muralu płynnej miedzi. Czarne tło zaś, to farba antysmogowa. 100 m2 tej farby na muralu oczyszcza tyle powietrza, ile 90 drzew. Ekologiczna farba została wykorzystana, aby podkreślić znaczenie ekologii dla KGHM. Jest ona jednym z czterech filarów strategii Grupy.

KGHM 60
Autor: Materiały Promocyjne
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze