Program Mieszkanie Plus zyskuje na popularności. Przystąpiły do niego kolejne samorządy. Jak powiedział prezes BGK Nieruchomości Mirosław Barszcz podczas konferencji, w ciągu trzech miesięcy do programu dołączyło 56 samorządów, co oznacza, że w ramach „Mieszkania Plus" można wybudować ok. 15 tys. mieszkań.
W trakcie konferencji została także zawarta Koalicja Mieszkanie Plus. Ma ona zajmować się promocją dobrych praktyk na rynku nieruchomości i pozyskiwaniem finansowania pod nowe inwestycje, a także będzie dążyć do przezwyciężania barier prawnych i wdrażania dobrych technologii, które bazują m.in. na polskich innowacjach. Funduszami przeznaczonymi na inwestycje w ramach rządowego programu zarządza BGK Nieruchomości S.A. Spółka wchodzi w skład Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR).
Zobacz także: Ruszył program „Mieszkanie plus”. Inaugurowano go w Katowicach
W ramach programu Mieszkanie Plus można wyodrębnić trzy obszary:
- budowę tanich mieszkań na wynajem na terenach Skarbu Państwa w ramach Narodowego Funduszu Mieszkaniowego,
- utworzenie tzw. indywidualnych kont mieszkaniowych, w ramach których będzie można oszczędzać na własne „M",
- wspieranie budownictwa społecznego.
- Zakładamy różne instrumenty finansowe i legislacyjne, które mają zwiększyć skłonność samorządów do wejścia w ten program – podkreślił wicepremier Mateusz Morawiecki podczas swojego wystąpienia. (...) – Do nadrobienia mamy nie tylko 50 lat komunizmu, ale również dalece niedoskonały model rynku mieszkaniowego lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych – podsumował.
Oprac. na podst. biznes.onet.pl, money.pl, polskieradio.pl