Sejm

i

Autor: Sejm

Młody Kaczyński żył jak w bajce. Rówieśnicy mogli zazdrościć

2021-06-02 15:44

Choć ma na nazwisko tak, jak prezes PiS Jarosław Kaczyński, to oficjalnie z wicepremierem łączy go tylko przynależność polityczna. Filip Kaczyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości, w tym roku skończy 34 lata, a już zasiada w Sejmie. Wielu rówieśników może Kaczyńskiemu pozazdrościć - bycie parlamentarzystą to nie tylko prestiż, ale i konkretne zarobki. Przedstawiamy najnowsze oświadczenie majątkowe "młodego" Kaczyńskiego.

Filip Kaczyński z PiS opublikował swoje najnowsze oświadczenie majątkowe za rok 2020. Trzeba przyznać, że jak na 33-letniego wówczas mieszkańca Polski żyło mu się naprawdę dobrze. Na swoim koncie Kaczyński miał niemal 31 tysięcy złotych i "drobne" w obcych walutach. Posiadał też mieszkanie o powierzchni 48 m2, które wycenił na 280 tysięcy złotych.

JAK ZAŚ W MŁODOŚCI WIODŁO SIĘ JAROSŁAWOWI KACZYŃSKIEMU? ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ!

Najbardziej imponować mogły jednak zarobki Kaczyńskiego. Młody poseł PiS jako parlamentarzysta otrzymywał miesięcznie niemal 11,5 tysiąca złotych. O takich stawkach większość trzydziesto-kilku latków może tylko pomarzyć. Śnić mogą też o życiu bez długów, zwłaszcza gdy mają swoje mieszkanie, a tak właśnie żył Filip Kaczyński. Do tego jeździł Seatem Exeo z 2009 roku.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Morawiecki ujawnia od kiedy emerytura bez podatku i 30 tys. zł kwoty wolnej od podatku

Choć oczywiście do majątku i zarobków takich sejmowych krezusów jak Kukiz czy Korwin-Mikke "młodemu" Kaczyńskiemu daleko, to jak na swój wiek posłowi PiS wiedzie się wyjątkowo dobrze.

Sonda
Czy najbogatsi powinni płacić wyższy podatek?
Jarosław Gowin na obiedzie ze współpracownikami
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze