Nestlé wspiera kobiety i zatrudnia je na stanowiskach kierowniczych

2019-12-10 19:01
Kobieta w okularach
Autor: Shutterstock

Wydaje się, że żyjemy w czasach kiedy kobiety i mężczyźni traktowani na równi, że po latach walki o prawa kobiet w końcu je osiągnięto. Niestety, są jeszcze obszary, w których panie muszą starać się bardziej a niektóre rynki zdominowane są przez mężczyzn. Najnowsze dane dotyczące liczby kobiet piastujących wyższe, decyzyjne stanowiska pokazują, że sytuacja na polskim rynku pracy stopniowo się zmienia. Według badań PARP, wśród kobiet na wyższych stanowiskach najliczniejszą grupę stanową menadżerki, to aż 47 proc. populacji. Gorzej wygląda sytuacja w grupach pracowników wyższego szczebla kierowniczego i członków zarządu. Tutaj kobiet jest znaczniej mniej, odpowiednio 13 proc. i 21 proc.

Kobiety pokazują, że chcą podbijać świat biznesu. Według statystyk wśród osób kończących studia aż 65 proc. stanowią panie, co ciekawe, ich liczba na kierunkach ścisłych, do tej pory stereotypowo zarezerwowanych dla mężczyzn, stale rośnie. Również co trzecia działalność gospodarcza w naszym kraju jest zakładana właśnie przez kobietę. Nestlé chcąc aktywnie wspierać rozwój kobiet w biznesie, zatrudnia obecnie 44 proc. pań. Ważny jest też odsetek kobiet na stanowiskach kierowniczych – w strukturach Nestlé Polska to już 43 proc. a w samym Zarządzie – 32 proc. Nestlé znajduje się w zestawieniu w Bloomberg Gender-Equality Index (GEI). Przedstawia ono firmy o transparentnej polityce, które w przejrzysty sposób raportują równość płci i promowanie kobiet.

Zobacz również: Przygotuj się na święta z Lidlem. Pierogi za 6 złotych i bakalie za 10 złotych [ZDJĘCIA]

- Wierzymy, że kluczem do sukcesu firmy są jej pracownicy, dlatego tak istotne jest wspieranie różnorodności zatrudnienia, w tym również ze względu na płeć. Jako Nestlé, od wielu lat zwiększamy liczbę pań na stanowiskach kierowniczych, uwzględniając zasadę równowagi płci w rekrutacji, zmianach stanowisk i awansach. Obecnie w skali globalnej w naszych strukturach 37,6% stanowisk kierowniczych zajmują właśnie kobiety. Przejawia się to także na wyższych szczeblach. Uważamy, że różnorodność pomaga w innowacyjnym myśleniu, przyczyniającym się do rozwoju firmy oraz realizacji jej celów biznesowych. Do samej polityki różnorodności podchodzimy tak jak do prowadzenia biznesu, czyli wyznaczamy sobie cele i KPI, karierę i awanse szczegółowo planujemy, by na kolejnych stanowiskach zapewnić odpowiednią sukcesję, a przy tym utrzymywać standardy równowagi płci  – powiedziała Anna Durzyńska, Dyrektor HR w Nestlé Polska.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze