Netflix

i

Autor: AP Photo/Dan Goodman Koniec ze współdzieleniem kont jeszcze w tym roku

Netflix traci abonentów po raz pierwszy od 10 lat

2022-04-21 16:37

Netflix to potentat branży VOD, który od lat niemal bez przerwy chwali się wzrostem liczby abonentów. Wygląda jednak na to, że dobra passa się skończyła. Netflix traci abonentów po raz pierwszy od 10 lat a akcje firmy spadły o 40 proc. Częściowo to efekt wojny na Ukrainie i wycofania się z rosyjskiego rynku, ale winę ponosi także nowa strategia firmy, która postanowiła utrudnić współdzielenie kont.

Netflix stracił 200 tys. użytkowników a jego akcje spadły o 40 proc. To pierwsza taka sytuacja od 10 lat. Jeszcze niedawno analitycy liczyli na wzrost subskrybcji o 2,73 mln. Spadki giganta VOD to częściowo efekt wojny na Ukrainie. W ramach solidarności z napadniętym przez putinowski reżim państwem Netflix wycofał się z Rosji. Z drugiej strony zachodni użytkownicy zaczęli odpływać z platformy po ogłoszeniu nowych zasad współdzielenia konta. W ten sposób Netfliksa ogląda 100 mln gospodarstw domowych. Po prostu dzielą się hasłem w ramach jednego abonamentu. Powszechnym było też oszczędzanie przez dzielenie abonamentu Netflixa nie tylko z domownikami, ale także i przyjaciółmi. Wielkimi krokami zbliża się jednak koniec takich praktyk. Platforma od dawna próbuje z tym walczyć a obecnie testowane są nowe rozwiązania. W planach jest także tańszy abonament ... z reklamami.

Najlepsze adaptacje Harlana Cobena na Netflix | To Się Kręci #5

Już jakiś czas temu pojawiały się doniesienia o kłopotach u tych, którzy korzystali z hasła otrzymanego od znajomych, a nie mieszkali pod innym adresem niż ten, kto założył konto. Mogli oni odczytac wymowny komunikat brzmiący: „Jeśli nie mieszkasz z właścicielem tego konta, potrzebujesz własnego konta, aby kontynuować oglądanie”. Co zrobić, by w takiej sytuacji nadal korzystać z zasobów platformy? Konieczna jest weryfikacja konta przez adres e-mail albo kod tekstowy lub utworzyć nowe konto

Netflix to najpopularniejsza telewizja internetowa na świecie. Dostępna jest w 190 krajach i szczyci się 81 mln widzów. Sieć udostępnia online seriale, filmy fabularne i dokumentalne oraz materiały autorskie. Użytkownicy telewizji chwalą ją za brak reklam oraz możliwość wstrzymania i wznowienia odtwarzania w dowolnym momencie. 

Sonda
Wolisz Netfliksa, czy HBO Max?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze