Netflix stracił 200 tys. użytkowników a jego akcje spadły o 40 proc. To pierwsza taka sytuacja od 10 lat. Jeszcze niedawno analitycy liczyli na wzrost subskrybcji o 2,73 mln. Spadki giganta VOD to częściowo efekt wojny na Ukrainie. W ramach solidarności z napadniętym przez putinowski reżim państwem Netflix wycofał się z Rosji. Z drugiej strony zachodni użytkownicy zaczęli odpływać z platformy po ogłoszeniu nowych zasad współdzielenia konta. W ten sposób Netfliksa ogląda 100 mln gospodarstw domowych. Po prostu dzielą się hasłem w ramach jednego abonamentu. Powszechnym było też oszczędzanie przez dzielenie abonamentu Netflixa nie tylko z domownikami, ale także i przyjaciółmi. Wielkimi krokami zbliża się jednak koniec takich praktyk. Platforma od dawna próbuje z tym walczyć a obecnie testowane są nowe rozwiązania. W planach jest także tańszy abonament ... z reklamami.
Już jakiś czas temu pojawiały się doniesienia o kłopotach u tych, którzy korzystali z hasła otrzymanego od znajomych, a nie mieszkali pod innym adresem niż ten, kto założył konto. Mogli oni odczytac wymowny komunikat brzmiący: „Jeśli nie mieszkasz z właścicielem tego konta, potrzebujesz własnego konta, aby kontynuować oglądanie”. Co zrobić, by w takiej sytuacji nadal korzystać z zasobów platformy? Konieczna jest weryfikacja konta przez adres e-mail albo kod tekstowy lub utworzyć nowe konto
Netflix to najpopularniejsza telewizja internetowa na świecie. Dostępna jest w 190 krajach i szczyci się 81 mln widzów. Sieć udostępnia online seriale, filmy fabularne i dokumentalne oraz materiały autorskie. Użytkownicy telewizji chwalą ją za brak reklam oraz możliwość wstrzymania i wznowienia odtwarzania w dowolnym momencie.