Netflix zekranizuje polską grę. Nadchodzi anime Cyberpunk 2077

2020-06-26 10:42 maal
Cyberpunk 2077 - poznaliśmy główne postacie! Kim będziemy grać?
Autor: Cyberpunk 2077 - poznaliśmy główne postacie! Kim będziemy grać? / youtube.com/channel/UC4zyoIAzmdsgpDZQfO1-lSA Cyberpunk 2077

- CD PROJEKT RED, we współpracy ze studiem animacji TRIGGER oraz platformą Netflix, stworzy serial anime CYBERPUNK: EDGERUNNERS, które przedstawi zupełnie nową historię ze świata gry Cyberpunk 2077. Premiera zaplanowana jest na 2022 rok - poinformowali przedstawiciele studia.

Jeżeli można mówić o marce, która w ostatnich latach najlepiej wypromowała Polskę na świecie, to na pewno jest to seria gier „Wiedźmin” na podstawie powieści Andrzeja Sapkowskiego. Jej twórcy, CD Projekt RED, to gigant polskiego świata gier komputerowych i marka uznana na całym globie. Nic dziwnego, że na ich najnowszą produkcję, „Cyberpunk 2077”, czeka cały świat. 

"Cyberpunk 2077" będzie grą łączącą elementy akcji i RPG. Ma ukazać się na komputery, Playstation 4 i Xbox One. Podobnie jak w przypadku „Wiedźmina”, „Cyberpunk 2077” nie jest w pełni autorskim pomysłem polskiego studia. To adaptacja gry fabularnej „Cyberpunk” wydanej w 1988 roku. Będzie to miks gry RPG i strzelaniny pierwszoosobowej. Jak wskazuje tytuł, gra wideo będzie kontynuacją pierwowzoru, osadzoną 57 lat później. Gracze mają mieć do dyspozycji otwarty świat z sześcioma różnorodnymi regionami, osadzony w dystopijnej, futurystycznej Kalifornii. 

ZOBACZ TEŻ: Polscy twórcy gier nie boją się koronawirusa. W tej branży ostatnie wydarzenia to złoty okres

W projekt zaangażował się Keanu Reeves, znany m.in. z trylogii "Matrix" i "John Wick". Bohater - „V”, to początkujący najemnik, który walczy, by przetrwać w dystopijnym środowisku i dąży do pozyskania implantu dającego nieśmiertelność.

Okazuje się, że gra to tylko część większego projektu. Historię rozwinie "Cyberpunk: Edgerunners", 10-odcinkowa opowieść o chłopaku z ulicy, który próbuje przetrwać w niebezpiecznym mieście przyszłości omamionym technologią i modyfikowaniem ciała. Żeby przeżyć, postanawia zaryzykować wszystko i zostać jednym z edgerunnerów, wyjętych spod prawa najemników zwanych też cyberpunkami.

ZOBACZ TEŻ: Składki ZUS w dobie koronawirusa. Tarcza antykryzysowa

– Długo czekaliśmy na ten moment i wreszcie możemy ogłosić to oficjalnie: tworzymy anime w świecie Cyberpunka! – powiedział Adam Badowski, Game Director gry Cyberpunk 2077 oraz szef studia CD PROJEKT RED. – Cyberpunk towarzyszy mi od dziecka, ale nie tylko mi. Miłośników i miłośniczek gatunku, osób które chłoną wszystko co ma do zaoferowania pod każdą postacią, jest w studio znacznie więcej. CYBERPUNK: EDGERUNNERS to nasz ukłon w kierunku klasycznego cyberpunka oraz świata filmu i animacji.

ZOBACZ TEŻ: Tarcza antykryzysowa 4.0 przyjęta. Zmiany w urlopach

Stworzoną przez CD PROJEKT RED historię na ekrany przeniesie Studio TRIGGER, cenione przez fanów japońskiej animacji za swój wyjątkowy, niezwykle dynamiczny styl. Anime wyreżyseruje Hiroyuki Imaishi (Gurren Lagann, Kill la Kill, Promare), któremu asystować będzie w roli drugiego reżysera Masahiko Otsuka (Gurren Lagann, Promare) oraz pełniący funkcję dyrektora kreatywnego Hiromi Wakabayashi (Kill la Kill). Postaci zaprojektują Yoh Yoshinari (Little Witch Academia, BNA: Brand New Animal) oraz Yuto Kaneko (Little Witch Academia). Na potrzeby formatu scenariusz zaadaptują Yoshiki Usa (SSSS.GRIDMAN, Promare) oraz Masahiko Otsuka (Gurren Lagann, Kill la Kill, Promare). 

– Cieszymy się, że wspólnie z CD PROJEKT RED będziemy mogli opowiedzieć nową historię w świecie Cyberpunka 2077. Stworzenie anime w tym uniwersum to wyzwanie, z którym bardzo chętnie się zmierzymy! – powiedział Masahiko Otsuka, szef Studio TRIGGER. Reżyser Hiroyuki Imaishi dodaje: – Cyberpunka darzę ogromną sympatią. Jednocześnie wiem jak trudny jest to gatunek. Wierzę jednak, że razem z CD PROJEKT RED stworzymy serię, która nie tylko spełni oczekiwania graczy i miłośników anime, a wręcz je przerośnie. Dołożymy wszelkich starań, by tak właśnie było. 

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu.
Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Darmowe gry na telefon [SuperNERD odc. 16]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze