Nie żyje Janusz Zalewski

i

Autor: Domin/Super Express Nie żyje Janusz Zalewski

Polski przedsiębiorca

Janusz Zalewski nie żyje. Biznesmen z branży hotelarskiej zmarł w wieku 65 lat

2023-05-30 13:17

Zmarł Janusz Zalewski. Biznesmen działający w branży hotelowej, właściciel obiektów wypoczynkowych Sandra w Pogorzelicy i Karpaczu oraz hotelu w Mrzeżynie miał 65 lat.

Janusz Zalewski nie żyje. Twórca znanych hoteli miał 65 lat

W poniedziałek 29 maja 2023 roku zmarł Janusz Zalewski, twórca obiektów wypoczynkowych Sandra w Pogorzelicy i Karpaczu oraz hotelu w Mrzeżynie.Zmarł na skutek obrażeń odniesionych w wypadku podczas pobytu za granicą. Miał 65 lat.

Kim był Janusz Zalewski?

"Janusz Zalewski, kiedyś pracownik kompleksu wczasowego Sandra SPA w Pogorzelicy, wydzierżawił go na początku lat 90 od ówczesnego właściciela, Zakładów Pończoszniczych Sandra w Aleksandrowie Łódzkim, a następnie wykupił i rozbudował z 76 do 450 pokoi. W 2009 roku otworzył kolejny obiekt, Sandra SPA w Karpaczu z 260 pokojami. Do Grupy Kapitałowej Sandra SPA należą też Apartamenty Sandra Resort SPA Pogorzelica ze 150 pokojami. Ostatnim projektem Janusza Zalewskiego był otwarty w 2020 roku 4-gwiazdkowy hotel Zalewski z 250 pokojami w Mrzeżynie" - informuje portal e-hotelarz.pl.

Znany hotelarz był miłośnikiem sportu

"Jako miłośnik tenisa ziemnego planował ustawić w Pogorzelicy namiot, by tenisiści mogli grać tu przez cały rok. Janusz Zalewski był przez wiele lat jednym z organizatorów turnieju tenisowego aktorów i kabareciarzy. Od wielu lat był przyjacielem „Kuriera Szczecińskiego” i jednym z głównych sponsorów naszego tradycyjnego plebiscytu na najlepszego sportowca regionu. Sportowcy chętnie bywali w Pogorzelicy" - przytacza "Kurier Szczeciński"

Sonda
Czy byłaś/eś kiedyś gościem hotelu Sandra?
Pieniądze to nie wszystko Sławomir Dudek
Najnowsze

Materiał sponsorowany