zakupy/sklepy spożywcze

i

Autor: shutterstock

Niedziele handlowe - czy jutro zrobimy zakupy?

2021-10-23 6:00

Na 2021 rok zaplanowano jedynie siedem niedziel handlowych. Ich terminy są związane z wydarzeniami, które zwiększają ruch w sklepach. W tym roku zostały jedynie dwie niedziele handlowe. Czy klienci będą mogli jutro zajrzeć do Biedronki, Lidla, czy Auchana? Sprawdź, czy nie powinieneś jeszcze dziś zrobić zakupy.

Niedziela handlowa występuje w Polsce 7 razy w roku. Taką zasadę wprowadziła tzw. ustawa o zakazie handlu w niedzielę, a dokładniej ustawa z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni. Co do zasady w Polsce funkcjonuje zakaz handlu w niedziele i święta, jednak jest wiele wyjątków od tej reguły, przede wszystkim podmiotowych.

Oprócz tego, ustawa przewiduje kilka wyjątków w postaci niedziel handlowych.

Otwarcie nowego Lidla

Niedziele niehandlowe to już od jakiegoś czasu wyłącznie teoria. I choć spora część sklepów pozostaje zamknięta to dyskonty spożywcze znalazły sposób na obejście zakazu. Prezydent Andrzej Duda podpisał natomiast nowelizację uszczelniającą zakaz handlu w niedziele.

Celem nowelizacji jest uniemożliwienie sklepom obchodzenia zakazu, wykorzystując status placówki pocztowej. Nowe przepisy wejdą w życie 1 lutego 2022 roku. 

Sonda
Czy niedziele niehandlowe to dobry pomysł?

Na 2021 rok zaplanowano jedynie siedem niedziel handlowych. Ich terminy są związane z wydarzeniami, które zwiększają ruch w sklepach. W tym roku zostały jedynie dwie niedziele handlowe: 12 grudnia i 19 grudnia. Tym samym w październiku nie zrobimy zakupów w nadchodzące niedziele.

Przed świętami nie zrobisz zakupów w Biedronce! Sklep wydał ważny komunikat

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany