Przed świętami nie zrobisz zakupów w Biedronce! Sklep wydał ważny komunikat

2021-10-22 14:57
Biedronka
Autor: SHUTTERSTOCK SZALONE promocje w Biedronce! Lody i mięso za 1 zł, kiełbasa i piwo ZA DARMO

Biedronka wydała komunikat, w którym poinformowano o zamknięciu wszystkich sklepów 31 października. Mimo że tego dnia wypada niedziela niehandlowa, to wiele sklepów może działać zgodnie z prawem (jako placówka pocztowa). Tym razem będzie jednak inaczej, Biedronka chce dać swoim pracownikom czas na przygotowanie się do 1 listopada (Wszystkich Świętych), dlatego żaden sklep sieci nie będzie otwarty. Klienci nie zrobią więc zakupów na ostatnią chwilę. W zamian Biedronka otworzy na dłużej sklepy w sobotę.

Biedronka zamyka się przed świętami

- W Biedronce rozumiemy, jak istotnym świętem dla Polaków jest Dzień Wszystkich Świętych przypadający 1 listopada. [...] Pragnąc, aby każdy z naszych pracowników mógł ze spokojem przygotować się do tego święta, zdecydowaliśmy, że wyjątkowo, w dniu 31 października br. wszystkie sklepy Biedronka będą zamknięte. Mamy nadzieję, że dzięki temu, wszyscy nasi pracownicy będą mogli spokojnie dotrzeć do swoich domów i spędzić ten ważny czas z najbliższymi - napisał Jarosław Sobczyk, członek zarządu i dyrektor personalny w sieci Biedronka.

ZOBACZ Promocje w Biedronce zwalają z nóg. Kiełbasa i ser za darmo! Tanie masło i owoce [TAŃCZĄCE Z PROMOCJAMI]

Groby znanych Polaków po Wszystkich Świętych 2020

Jak czytamy w komunikacie sklepu, sieć zdaje sobie sprawę, że wiele osób podróżuje po kraju, aby odwiedzić groby najbliższych. Wśród podróżujących są także pracownicy handlu. Właśnie dlatego Biedronka zdecydowała się na zamknięcie wszystkich placówek w niedzielę 31 października, także tych, które zgodnie z przepisami pracują w niedziele.

Jak zrobić zakupy w Biedronce przed świętami?

W niedziele niehandlowe niektóre Biedronki są z reguły otwarte, gdyż zgodnie z prawem działają również jako placówka pocztowa. Ma to ograniczyć w przyszłym roku nowelizacja do ustawy o zakazie handlu w niedziele, która określa, jaki odsetek dochodów musi mieć sklep z działalności pocztowej. Niemniej 31 października, nawet te legalnie otwarte Biedronki, będą zamknięte.

Zobacz, jakie promocje przygotowała Biedronka na ten weekend. Rozdają sprzęty AGD. 

Sonda
Czy niedziele niehandlowe to dobry pomysł?

Aby klienci mogli zrobić zakupy przed świętami, sieć Biedronka zdecydowała, że 30 października 2200 placówek będzie otwartych do godziny 23:00 lub dłużej. Dokładne informacje o godzinach otwarcia danego sklepu, możemy przeczytać na wywieszce przy drzwiach wejściowych. Wszystkie sklepy zostaną ponownie otwarte we wtorek 2 listopada.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze