Nowy właściciel polskiego oddziału, którego pozbywają się Niemcy
Grupa Saica osiągnęła porozumienie z Schumacher Packaging w sprawie nabycia jej polskiej spółki zależnej."Porozumienie obejmuje całą działalność niemieckiej firmy w Polsce, w tym dwie najnowocześniejsze fabryki tektury falistej w Bydgoszczy i Wrocławiu, a także dwie papiernie w Grudziądzu i Myszkowie, z których jedna została całkowicie zmodernizowana w 2023 roku oraz trzy centra serwisowe" - napisano w komunikacie. Dodano, że porozumienie dotyczy także załogi, w tym kadry zarządzającej i wszystkich pracowników.
Sprzedaż polskiego oddziału - UOKiK musi dać zielone światło
Jak podano, zakończenie transakcji jest uzależnione od zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz spełnienia określonych warunków zawieszających. W 2023 roku obroty polskich oddziałów Schumacher Packaging wyniosły 327 mln euro (skumulowana wartość sprzedaży).
"Wydzielenie polskiej spółki zależnej nie spowoduje żadnych komplikacji dla reszty Grupy Schumacher Packaging, gdyż podmiot będący przedmiotem umowy działa niemal niezależnie od naszej firmy w innych krajach, posiadając własne kierownictwo" – powiedział cytowany w komunikacie Björn Schumacher, prezes Schumacher Packaging.Grupa Schumacher Packaging jest jednym z największych w Europie producentów niestandardowych opakowań z tektury falistej i litej. Spółka posiada 26 oddziałów w Niemczech, Polsce, Czechach, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Holandii.
Grupa Saica oferuje zrównoważone rozwiązania papierowe do produkcji tektury falistej i opakowań, promując obieg zamknięty w gospodarce odpadami. Obecna jest w Hiszpanii, Francji, Włoszech, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Turcji, Luksemburgu, Holandii, Polsce i Stanach Zjednoczonych.