Fabryka Miele ma zostać otwarta w Polsce w 2020 roku i produkować do 250 tys. pralek rocznie. W polskiej fabryce Miele powstawać będzie sprzęt klasy premium, którego, jak liczą inwestorzy - sprzedaż będzie rosła w skali światowej. W pierwszym etapie inwestycji zatrudnienie w nowej fabryce Miele znajdzie co najmniej 350 osób, zarówno wysoko wykwalifikowanej kadry zarządzającej, jak i wyspecjalizowanych pracowników produkcyjnych. Docelowo ma w niej pracować nawet 1,5 tys. osób. Nowy zakład ma „odciążyć" działającą fabrykę w Gütersloh, gdzie znajduje się siedziba firmy. Celem stawianym przez koncern jest produkowanie 900 tys. pralek rocznie.
Sprawdź też: BOR szuka chętnych do pracy. Jakie są wymagania i pensje?
W poniedziałek zarząd Miele Technika Sp. z o.o., odebrał z rąk wiceministra rozwoju, Tadeusza Kościńskiego zezwolenie do prowadzenia działalności na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nowoczesna fabryka pralek, nieprodukowanych jeszcze w żadnym innym zakładzie, powstanie na terenie 29 hektarowej działki w Podstrefie Ksawerów pod Łodzią i stanowi pierwszy etap inwestycji niemieckiego producenta.
- Region łódzki bazuje na wieloletnich tradycjach przemysłowych, dysponuje fachowymi kadrami jak i szerokim dostępem do poddostawców i partnerów biznesowych – to miało decydujące znaczenie przy wyborze lokalizacji - stwierdził członek zarządu Grupy Miele, dr Stefan Breit. Jednocześnie wyraził podziękowania za dotychczasowe wsparcie i pomoc przy realizacji projektu.
Zobacz także: BOR szuka chętnych do pracy. Jakie są wymagania i pensje?
- Niemcy pozostają jednym z większych inwestorów w Polsce. W ostatnich kilku latach widać wzrost zaangażowania naszych sąsiadów w projekty lokalne oraz badawczo-rozwojowe, co jest istotne z punktu widzenia Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju i wskazuje na wielowymiarowość inwestycji niemieckich. Decyzja firmy Miele o umiejscowieniu inwestycji o tak wysokim stopniu technologicznej innowacyjności w Ksawerowie Łódzkim jest potwierdzeniem tworzenia przez nas sprzyjających i stabilnych warunków dla inwestorów– podkreśla wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński.
Miele to niemieckie przedsiębiorstwo produkujące artykuły gospodarstwa domowego, które założone zostało w 1899 roku. Obecnie zatrudnia 19,5 tys. osób.
Polecamy: Jest decyzja premier Beaty Szydło o zakazie handlu w niedzielę
Źródło: /pb.pl /MR