Żeby zalogować się do serwisu nie potrzeba loginu i hasła

i

Autor: pexels Żeby zalogować się do serwisu nie potrzeba loginu i hasła

Nowe emerytury Polaków. Jak sprawdzić stan konta w PPK?

2022-02-18 12:47

Każdy uczestnik Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) ma możliwość sprawdzenia stanu swoich oszczędności w jednym miejscu i to - jak zapewnia Robert Zapotoczny, prezes PFR Portal PPK- w wygodnej formule, bez konieczności pamiętania loginów i haseł. Jak do tej pory z serwisu skorzystało ponad 50 tys. Polaków. Strona MojePPK dostępna jest w języku polskim, angielskim i ukraińskim.

Do serwisu MojePPK można zalogować się poprzez stronę mojeppk.pl lub bezpośrednio pod adresem: www.rachunek.mojeppk.pl. Logowanie jest możliwe poprzez profil zaufany (czyli na przykład przez bankowość elektroniczną) lub za pomocą utworzonego w serwisie konta. Portal ma charakter wyłącznie informacyjny. Jakie dane znajdzie uczestnik programu w serwisie MojePPK?

- W szczegółach każdego rachunku można sprawdzić bieżącą wartość zgromadzonych środków oraz wysokość dokonanych wpłat, z podziałem na wpłaty pracownika, pracodawcy i dopłaty państwa. Serwis zawiera także informacje o wypłatach lub zwrotach z rachunku, o ile takie miały miejsce. Pozwala również na wygenerowanie raportu z zestawieniem danych o rachunkach oraz podsumowaniem całości środków zebranych w PPK – wyjaśnia Małgorzata Smołkowska, członek zarządu PFR Portal PPK.

Czy PPK zapewni nam godne emerytury?

Według informacji, portalu dziennika Rzeczpospolita, uczestnictwo w programie rośnie z miesiąca na miesiąc – w firmach, zatrudniających powyżej 250 pracowników, wynosi już 45,88 proc. Jedną z wymiernych korzyści PPK jest wysoka, niespotykana na rynku, stopa zwrotu. Dzięki wpłatom pracodawcy i dopłatom państwa, a także zyskom z inwestycji, na rachunku uczestnika PPK zarabiającego 5 300 zł brutto, oszczędzającego w Pracowniczych Planach Kapitałowych od grudnia 2019 r., znajduje się średnio od 96 proc. do 125 proc. więcej, niż on sam wpłacił do PPK.

Czytaj także: Oszczędzanie na emeryturę najlepszą lokatą? Jak złamać emerytalną enigmę [FELIETON]

Nieprzekonani jeszcze, którzy zalogowali się, ale nie posiadają rachunku PPK, są informowane o tym, w jaki sposób mogą dołączyć do programu. Proces jest bardzo prosty – wystarczy jeden wniosek, złożony pracodawcy, by móc oszczędzać i korzystać z wszystkich zalet PPK. Wszystkie formalności leżą po stronie pracodawcy.

PFR Portal PPK oferuje także pomoc osobom, które mimo chęci uczestniczenia w programie nie zostały zgłoszone do Pracowniczych Planów Kapitałowych przez pracodawcę. W takiej sytuacji oraz w przypadku innych pytań dotyczących serwisu i programu PPK, spółka zachęca do korzystania z infolinii, działającej pod numerem 800 775 775.

Sonda
Skorzystałeś z serwisu moje PPK?
Najnowsze