Laptop

i

Autor: StockSnap/Pixabay/cc0 Zdjęcie ilustracyjne

Nowe stawki składek dla przedsiębiorców. Do zapłaty pozostało kilka dni

2021-05-06 12:22

Przedsiębiorcy, którzy nie uzyskali nowego zwolnienia z ZUS, zobowiązani są do zapłaty składek do 10 maja. Przypominamy aktualne wartości składek ZUS obowiązujące na ten miesiąc.

Najnowsze przepisy tarczy antykryzysowej wprowadzają dodatkowe zwolnienie ze składek ZUS na kolejne miesiące roku 2021. Przedsiębiorcy, którzy nie spełniają warunków do objęcia zwolnieniem, zobowiązani są jednak do opłacenia w maju składek ZUS za kwiecień na takich samych zasadach, jakie obowiązywały przed wybuchem epidemii koronawirusa.

Od maja obowiązują nowe stawki ubezpieczenia wypadkowego. Zgodnie z nowym rozporządzeniem Ministra Rodziny i Polityki Społecznej, przedsiębiorcy działający w niektórych branżach zapłacą inną składkę wypadkową niż dotychczas.

ZUS wysyła emerytom po kilkanaście tysięcy. To nie pomyłka. Emerycie! Nie przegap przelewu

Przedsiębiorcy opłacający składki ZUS wyłącznie za siebie, zobowiązani są do zapłaty składek za miesiąc kwiecień, w terminie do 10 maja 2021 r. Przedsiębiorcy będący płatnikami składek również za innych ubezpieczonych, opłacają składki ZUS w terminie do 17 maja (15 maja wypada w sobotę). Poniższa tabela przedstawia wysokość obowiązkowych składek ZUS dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Składki ZUS

i

Autor: GRAFIKA SE Maciej Jabłoński

Łącznie składki ZUS za miesiąc kwiecień wynoszą 1457,49 zł (łącznie z dobrowolną składką na ubezpieczenie chorobowe) lub 1380,18 zł (bez składki chorobowej). Łączna wysokość preferencyjnych składek ZUS za miesiąc kwiecień wynosi 647,59 zł (łącznie z dobrowolną składką na ubezpieczenie chorobowe) lub 627,01 zł (bez składki chorobowej).

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze