Czym jest edukacja włączająca i jakie są korzyści z jej stosowania? zdjęcie otwierające nowe chłopak

i

Autor: Shutterstock

Nowy gigant edukacyjny na polskim rynku. Tutore łączy siły z ProfiLingua

2022-09-14 8:42

Na polskim rynku edukacyjnym doszło do jednej z największych transakcji finansowych od lat. Tutore – lider e-edukacji w kraju – łączy siły z siecią szkół ProfiLingua. Transakcja jest wsparta przejęciem pakietu kontrolnego w spółce Lang Media. Tutore Poland – bo taką nazwę nosi nowy podmiot – to obecnie największy gracz na rynku nowoczesnej edukacji.

Pandemia znacząco wpłynęła na rozwój rynku EdTech w Polsce i na świecie. Ten do 2025 roku ma osiągnąć wartość ponad 305 miliardów dolarów. Popularny jest także trend „anywhere&anytime”, czyli nauka w dowolnym czasie i praca ze spersonalizowanymi materiałami dedykowanymi uczniom. Znając potencjał sektora, a także realizując przyjęty plan biznesowy – spółka technologiczna Tutore połączyła właśnie siły z najbardziej rozpoznawalną marką edukacyjną w Polsce – ProfiLingua.

Gigant na rynku nowoczesnej edukacji

Połączona firma będzie obsługiwać około 100 000 klientów we wszystkich segmentach rynku i zatrudni ponad 2 tys. nauczycieli. W ofercie znajdą się zarówno kursy online, jak i tradycyjne. Prezes Tutore Marcin Grzelak przyznaje, że zintegrowany podmiot będzie się uzupełniał.

„Czas na podjęcie kolejnego kroku w kierunku rozwoju naszej spółki. Fuzja Tutore i ProfiLingua wsparta była przejęciem pakietu kontrolnego w Lang Media. Łączymy zatem najlepsze cechy każdej z organizacji i przygotowujemy rewolucję na polskim rynku edukacyjnym. Tym samym dajemy klientom wszystko, co najlepsze w technologii, systemach nauczania, metodyce, elastyczności, wiedzy oraz wyborze między online a nauką stacjonarną. Dywersyfikujemy kanały styku konsumenta z edukacją. Będziemy wprowadzać nowe rozwiązania, które zmienią oblicze nauczania w Polsce” – mówi Marcin Grzelak, prezes Tutore.

Wiadomo, że zarówno Tutore, jak i ProfiLingua nadal będą funkcjonować na rynku pod oddzielnymi brandami. Połączenie daje natomiast wiele profitów konsumentom, a także środowisku B2B, które regularnie korzysta z kursów. Tutore Poland szacuje sprzedaż w 2023 roku na poziomie 130 mln zł, a w połączeniu z Lang Media na poziomie 160 mln zł.

Oferta na miarę potrzeb konsumenta 5.0

Tutore Poland będzie dostarczać najwyższej jakości, szeroko rozumianą usługę edukacyjną dla każdego. Od języków obcych, przez przedmioty szkolne, po hobby i pasje. W swojej ofercie posiada m.in. kursy online i offline dla ponad 20 języków obcych, programowania, gry na gitarze (także online) czy grafiki bądź rysunku.

„Chcemy jak najlepiej wykorzystać potencjał rynku edukacyjnego. Współcześni konsumenci wymagają innowacyjnej oferty połączonej z nowymi technologiami. Trend anywhere&anytime jest coraz bardziej widoczny. Tutore Poland posiada odpowiednie zaplecze technologiczne, kadry, a także doświadczenie. Klient poszukujący nawet najbardziej wymagającej oferty, na pewno znajdzie ją u nas. Z jednej strony mamy Tutore, młodą i dynamiczną firmę dostarczającą unikalną technologię, a z drugiej doświadczenie ProfiLingua z siecią szkół stacjonarnych i ugruntowanej pozycji lidera w nauczaniu języków obcych” – dodaje Marcin Grzelak, prezes Tutore.

Nowa spółka już teraz zapowiada rewolucję na rynku edukacji. Kluczową rolę odegrają inwestycje w technologię i kadrę, a także nowoczesne, dotychczas niespotykane podejście do nauki.

Tutore rozpoczęło działania edukacyjne w 2017 roku. Za cel postawiono sobie dotarcie z nowoczesną ofertą nauczania do jak największej liczby osób. Na początku działalności Tutore realizowało stacjonarne zajęcia w ponad 1000 placówkach w całej Polsce. Po wybuchu pandemii w 2020 roku spółka wprowadziła nowy model biznesowy – edukację online dla dzieci i dorosłych. Dziś realizuje innowacyjne zajęcia na unikalnej, autorskiej platformie.

ProfiLingua jest jedną z najdłużej działających i najlepiej rozpoznawalnych szkół językowych w Polsce Oferuje kursy językowe dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych w zakresie kilkunastu języków obcych. Każdego roku z usług ProfiLingua korzysta ponad 25.000 uczniów zarówno

Najnowsze