Prezes PKO BP Iwona Duda/Pieniądze to nie wszystko

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Prezes PKO BP Iwona Duda/Pieniądze to nie wszystkoRadzi

Roszady personalne

Nowy prezes PKO BP? W zarządzie banku szykują się zmiany

2022-08-08 20:34

Szykują się zmiany w PKO BP. Podczas wtorkowego posiedzenia Rady Nadzorczej PKO BP rezygnację może złożyć prezes Iwona Duda. Kto może zasiąść w fotelu prezesa PKO BP? Z trzech kandydatów do fotela prezesa największe szanse na zastąpienie Dudy ma dotychczasowy wiceprezes Maks Kraczkowski.

Zmiany w zarządzie PKO BP

Szykują się zmiany na stanowisku prezesa PKO BP. Jak informuje na Twitterze dziennikarz Radia Zet Mariusz Gierszewski, podczas wtorkowego posiedzenia Rady Nadzorczej PKO BP rezygnację może złożyć prezes Iwona Duda, która to pełni obowiązki prezesa PKO BP od 23 października 2021 r. Zastąpiła Jana Emeryka Rościszewskiego. Wcześniej przez 12 lat bankiem PKO BP zarządzał Zbigniew Jagiełło, który złożył dymisję w maju 2021 r. Kto teraz może zasiąść w fotelu prezesa PKO BP? Z trzech kandydatów do fotela prezesa największe szanse na zastąpienie Dudy ma dotychczasowy wiceprezes Maks Kraczkowski.

Maks Kraczkowski to absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Uzyskał dyplom Executive MBA w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie oraz ukończył Advanced Management Program 194 na Harvard Business School. Kraczkowski był posłem na Sejm V, VI, VII, VIII kadencji. Jako parlamentarzysta zajmował się głównie tematyką gospodarczą i rynku finansowego. Był przewodniczącym i wiceprzewodniczącym sejmowej Komisji Gospodarki (2005–2006, 2007–2015), członkiem sejmowej Komisji Ustawodawczej (2005–2011, 2015-2016). W latach 2015-2016 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju.

Maks Kraczkowski nowym prezesem PKO BP?

Na stronie PKO BP czytamy, że Maks Kraczkowski ma wieloletnie doświadczenie w stanowieniu prawa i znajomość zagadnień gospodarczych w skali krajowej oraz międzynarodowej. Jest przewodniczącym Rady Nadzorczej KREDOBANK S.A. W związku ze zmianami struktur organizacyjnych od 2 września 2019 roku pełni również nadzór biznesowy nad działalnością spółki KREDOBANK S.A.

Iwona Duda, PKO BP, Pieniądze to nie wszystko
Sonda
Czy dostałeś kiedyś fałszywy banknot?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze