Daniel Obajtek

i

Autor: Marcin Gadomski/Super Express Daniel Obajtek

Obajtek przekazał ważne wieści dla kierowców. Będzie zmiana cen na stacjach

2022-01-23 18:17

Prezes PKN Orlen powiedział w Polskim Radiu, że w Polsce już teraz jest najtańsze paliwo w Europie. Twierdził również, że Niemcy przyjeżdżają do Polski, żeby zaopatrywać się w paliwo. To jednak nie koniec obniżek. Zdaniem Daniela Obajtka ceny paliwa będą jeszcze niższe, co odbije się pozytywnie na stanie gospodarki.

Daniel Obajtek zapowiada, że ceny paliwa będą niższe

Premier zapowiedział od 1 lutego obniżkę VAT z 23 do 8 proc. i my będziemy tę podwyżkę szybko implementować. W Polsce paliwo będzie jeszcze tańsze - powiedział prezes Orlenu Daniel Obajtek na antenie Polskiego Radia. "To bardzo ważne dla całej gospodarki, bo paliwo jest cenotwórcze" - powiedział w radiowej Jedynce prezes Orlenu, zapowiadając, że obniżka VAT ma szybko znaleźć odzwierciedlenie w niższych cenach na stacjach benzynowych.

ZOBACZ Tarcza antyinflacyjna 2.0. Benzyna znów będzie po 5 zł za litr?

Karpacz 2021: Daniel Obajtek

Podkreślił, że "już teraz w Polsce mamy najtańsze paliwo w Europie". Wspomniał też, że Niemcy przyjeżdżają, by zaopatrywać się na polskich stacjach. Prezes Orlenu dodał, że jego spółka zakupiła 19 mln praw do emisji dwutlenku węgla po 23 euro. "W tej chwili są one warte po 80 euro. A my dzięki temu zakupowi możemy utrzymywać niskie ceny paliwa" - poinformował.

Daniel Obajtek tłumaczy udział rządu i Orlenu w cenach paliw

Według Daniela Obajtka cena paliw w 80 proc. zależy od posunięć strony rządowej, a w 20 proc. od Orlenu. Zapewnił, że paliwowej spółce nie zależy na wysokich cenach. "Ja ma prowadzić firmę tak, by generowała zyski, ale je się nie zawsze wypracowuje marżą, można też szerokim wolumenem sprzedaży" - powiedział.(PAP)

Sonda
Czy ceny paliw są ciężkie do zniesienia?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze