stacje benzynowe/paliwa

i

Autor: Shutterstock

Ceny benzyny

Od poniedziałku wielka obniżka cen paliw. Sprawdź, ile zapłacisz na stacjach benzynowych

2023-09-11 13:23

W Polsce ceny benzyny 95 i oleju napędowego ciągle wprowadzają w zakłopotanie kierowców. Ostatnio baryłka ropy naftowej kosztuje około 90 dolarów, a europejskie notowania paliw zbliżają się do najwyższych w roku. Dodatkowo, złotówka osłabia się w stosunku do dolara. Najnowszy raport e-petrol.pl wyjaśnia, że na stacjach paliw mamy do czynienia z prawdziwym fenomenem.

Niższe ceny na stacjach paliw

Analitycy zapowiadają, że zmiany te mogą znacząco wpłynąć na budżety Polaków. Raporty sugerują, że ceny benzyny, oleju napędowego i gazu LPG przynoszą kolejne niespodzianki. Jakie kwoty będziemy musieli zapłacić przy dystrybutorze na stacji?

Rozdźwięk na rynku paliw

Rozbieżność między krajowym rynkiem paliw a sytuacją na światowych giełdach naftowych staje się coraz bardziej widoczna. Ceny hurtowe i detaliczne spadają w Polsce, pomimo rosnących cen ropy i produktów naftowych na całym świecie. To powoduje, że import staje się nieopłacalny, a pojawiają się pytania o zagrożenia związane z brakiem paliwa na stacjach - zauważają analitycy e-petrol.pl.

W pierwszych dniach września kierowcy mogli być zaskoczeni obniżką cen benzyny i oleju napędowego, pomimo zakończenia wakacyjnych promocji. Eksperci zwracają uwagę na fakt, że choć wygasły rabaty, to ceny paliw nadal spadają. Na koniec bieżącego tygodnia średnia cena benzyny 95 spadła o 8 groszy do poziomu 6,60 zł/l, a olej napędowy jest teraz tańszy o 6 groszy, kosztując średnio 6,43 zł za litr. Niestety, kierowcy tankujący gaz LPG nie mogą liczyć na ulgę, ponieważ cena tego paliwa wzrosła o 6 groszy do 2,82 zł za litr.

Ceny paliw na stacjach - wrzesień 2023

Przewidywania na przyszły tydzień sugerują, że obniżki cen paliw na stacjach mogą się jeszcze pogłębić. Oto prognozowane ceny na stacjach od poniedziałku 11 września 2023: benzyna 95 ma kosztować między 6,51 a 6,62 zł/l, olej napędowy można spodziewać się w cenach od 6,33 do 6,45 zł/l, a gaz LPG może kosztować między 2,78 a 2,85 zł/l.

QUIZ PRL. Tych profesji już nie ma. Tylko dla znawców historii PRL!

Pytanie 1 z 10
1. Oddany swej pracy zecer pracował w:
QUIZ PRL. Tych profesji już nie ma. Tylko dla znawców historii PRL!
Pieniądze to nie wszystko - Tadeusz Białek [KARPACZ 2023]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze