PKP zapowiada nowe połączenia

i

Autor: Materiały prasowe PKP zapowiada nowe i dodatkowe połączenia

Odszkodowanie za opóźniony pociąg PKP Intercity

2022-07-10 13:56

Wakacje 2022 to czas podróży krajowych i zagranicznych. Wiele osób wybiera się w drogę pociągiem. Niestety, nie zawsze usługa świadczona jest tak jak byśmy sobie życzyli. Opóźnienia pociągów zdarzają się dość często. W takiej sytuacji pasażerom należy się odszkodowanie. Zobacz, jakie odszkodowanie należy się na opóźnienie pociągu PKP Intercity.

Odszkodowanie za spóźniony pociąg

Wakacje 2022. Wielu Polaków jedzie na wakacje pociągiem. Niestety, zdarza się, że pociąg ma spore opóźnienie. W takiej sytuacji próżno oczekiwać na wiadomość od drużyny konduktorskiej PKP Intercity, że należy nam się zwrot gotówki. Tymczasem taka możliwość istnieje. Jeśli opóźnienie wynosi od 60 do 119 minut, pasażerowi przysługuje odszkodowanie w wysokości 25% wartości biletu, jeśli opóźnienie pociągu wynosiło 120 minut lub więcej to pasażerowi przysługuje 50% wartości biletu. Przewoźnik nie wypłaci odszkodowania, jeśli jego wysokość wynosi mniej niż 4 euro. Aby otrzymać zwrot środków, należy złożyć odpowiedni wniosek on-line. Można też domagać się zwrotu pieniędzy w kasie biletowej, tylko należy w pociągu zadbać o odpowiednią  adnotację konduktora na bilecie. Niestety, wybierając drogę elektroniczną na szybki zwrot pieniędzy nie ma co liczyć. PKP ma 30 dni na rozpatrzenie reklamacji.

Odszkodowanie za opóźniony lot

Dosyć częstym obecnie zjawiskiem są też opóźnione loty. Pasażerowie mogą wtedy ubiegać się o odszkodowanie, które może wynieść nawet od 250 do 600 euro. Najmniejszą kwotę odszkodowania - 250 euro, możemy otrzymać w przypadku rejsu liczącego powyżej 1500 km, 400 euro w przypadku rejsu między 1501 do 3500 km, a 600 euro za opóźniony lot, którego rejs liczy więcej niż 3000 km. 

Pieniądze to nie wszystko - Rafał Baniak
Sonda
Czy podróżujesz kolejami PKP Intercity?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze