Piękny gest Piotra Małachowskiego. Medal z Rio przekazał na licytację

2016-08-19 14:15
Piotr Małachowski, Rio 2016
Autor: East News Piotr Małachowski - srebrny medal (rzut dyskiem)

Srebrny medalista olimpijski z Rio w rzucie dyskiem pokazuje klasę nie tylko w czasie zawodów, ale także poza areną sportową. Piotr Małachowski zgodnie z zapowiedziami, tuż po konkursie olimpijskim przekazał medal na licytację z której całość zebranych pieniędzy przekaże dla Olka, walczącego z nowotworem gałki ocznej.

- Tuż po zawodach napisała do mnie Gosia, mama małego Olka, prosząc o pomoc w ratowaniu jej synka. Olek prawie od dwóch lat, czyli ponad połowę swojego życia, walczy z nowotworem gałki ocznej. Siatkówczak to złośliwy nowotwór oka, który występuje tylko u dzieci poniżej 5 roku życia, jakby specjalnie wybierając najsłabszych. W Polsce nie ma już szans na uratowanie oczka Olka. Jedyną szansą jest terapia w Nowym Jorku - napisał na swoim profilu na Facebooku polski olimpijczyk.

Zobacz także: Rio 2016. Ile polscy olimpijczycy mogą zarobić na igrzyskach?

- Zachęcam też wszystkich ludzi dobrej woli do wpłacania pieniędzy na konto, wysyłania smsów i pomocy w każdy możliwy sposób. Pomóżmy rodzicom i rodzinie ‪#‎OcalicOkoOlka‬ - dodał polski dyskobol. - W Rio walczyłem o złoto. Dziś apeluję do wszystkich – powalczmy razem o coś, co jest jeszcze cenniejsze. O zdrowie tego fantastycznego chłopca. Dlatego zapraszam wszystkich do licytacji. Jeśli mi pomożecie, moje srebro może być dla Olka cenniejsze niż złoto - zachęca srebrny medalista z Rio.

Małachowski podkreślił, że cała wylicytowana kwota zostanie przeznaczona na leczenie chłopca.

MEDAL MOŻNA WYLICYTOWAĆ TUTAJ!

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze