Prezes PKO BP Iwona Duda/Pieniądze to nie wszystko

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Prezes PKO BP Iwona Duda/Pieniądze to nie wszystkoRadzi

Pieniądze to nie wszystko. Prezes PKO Iwona Duda gościem programu Huberta Biskupskiego

2022-05-25 12:10

W programie "Pieniądze to nie wszystko" wicenaczelny Super Expressu i szef Super Biznesu Hubert Biskupski gości ekonomistów i polityków, rozmawiając o bieżących sprawach ekonomicznych. W środę [25.05.2022] gościem programu będzie Iwona Duda, polska ekonomistka i prezes PKO Banku Polskiego.

Pieniądze to nie wszystko. Gościem Iwona Duda

Kolejny odcinek programu "Pieniądze to nie wszystko" rusza w środę 25.05.2022 o 13:00, transmisję na żywo można oglądać na facebookowym profilu SuperBiznesu, oraz na kanale Super Expressu w serwisie YouTube. Gościem w studio Super Biznesu będzie Iwona Duda, polska ekonomistka, obecna Prezes Zarządu PKO BP, wcześnie Prezes Zarządu Alior Bank. W trakcie rozmowy prowadzonej przez Huberta Biskupskiego zostaną poruszone tematy oprocentowania depozytów bankowych, rządowego pakietu dla kredytobiorców, kredytów hipotecznych, stóp procentowych oraz obecnie jednego z największych problemów gospodarczych w Polsce i na świecie, czyli galopującej inflacji.

Dla przypomnienia, podwyżki stóp procentowych doprowadziły do znacznego wzrostu rat kredytów, a jednocześnie banki długo czekały na podniesienie oprocentowania depozytów bankowych. W związku z rosnącymi ratami kredytów, rząd zdecydował się na wdrożenie programu pomocy dla kredytobiorców, który pomoże Polakom z kredytami, ale też narazi sektor bankowy na milionowe straty. Ponadto zastąpienie wskaźnika WIBOR wskaźnikiem WIRD, będzie skutkować sporą zmianą na rynku kredytowym. Temat kredytów hipotecznych i stóp procentowych jest więc niewątpliwie jednym z najbardziej palących problemów ekonomicznych, który zostanie poruszony w programie "Pieniądze to nie wszystko".

Bieżącym problemem jest również inflacja, która w kwietniu wyniosła 12,4 proc. W trakcie rozmowy z Iwoną Dudą, Hubert Biskupski zapyta również o przyczyny, prognozy i sposoby walki z drożyzną. Szczególnie, że inflacja jest zjawiskiem ściśle związanym z kredytami, bo doprowadza do wzrostu cen mieszkań i spadku zdolności kredytowej. Na powyższe pytania, prezes Iwona Duda odpowie w środę o godzinie 13:00 na facebookowym profilu SuperBiznesu, oraz na kanale Super Expressu w serwisie YouTube. 

Sonda
Czy uważasz, że społeczeństwo skazane jest na życie na kredyt hipoteczny?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze