Pieniądze to nie wszystko. Prezes PKO Iwona Duda gościem programu Huberta Biskupskiego

2022-05-25 12:10
Prezes PKO BP Iwona Duda/Pieniądze to nie wszystko
Autor: Tomasz Radzik/Super Express Prezes PKO BP Iwona Duda/Pieniądze to nie wszystkoRadzi

W programie "Pieniądze to nie wszystko" wicenaczelny Super Expressu i szef Super Biznesu Hubert Biskupski gości ekonomistów i polityków, rozmawiając o bieżących sprawach ekonomicznych. W środę [25.05.2022] gościem programu będzie Iwona Duda, polska ekonomistka i prezes PKO Banku Polskiego.

Pieniądze to nie wszystko. Gościem Iwona Duda

Kolejny odcinek programu "Pieniądze to nie wszystko" rusza w środę 25.05.2022 o 13:00, transmisję na żywo można oglądać na facebookowym profilu SuperBiznesu, oraz na kanale Super Expressu w serwisie YouTube. Gościem w studio Super Biznesu będzie Iwona Duda, polska ekonomistka, obecna Prezes Zarządu PKO BP, wcześnie Prezes Zarządu Alior Bank. W trakcie rozmowy prowadzonej przez Huberta Biskupskiego zostaną poruszone tematy oprocentowania depozytów bankowych, rządowego pakietu dla kredytobiorców, kredytów hipotecznych, stóp procentowych oraz obecnie jednego z największych problemów gospodarczych w Polsce i na świecie, czyli galopującej inflacji.

Dla przypomnienia, podwyżki stóp procentowych doprowadziły do znacznego wzrostu rat kredytów, a jednocześnie banki długo czekały na podniesienie oprocentowania depozytów bankowych. W związku z rosnącymi ratami kredytów, rząd zdecydował się na wdrożenie programu pomocy dla kredytobiorców, który pomoże Polakom z kredytami, ale też narazi sektor bankowy na milionowe straty. Ponadto zastąpienie wskaźnika WIBOR wskaźnikiem WIRD, będzie skutkować sporą zmianą na rynku kredytowym. Temat kredytów hipotecznych i stóp procentowych jest więc niewątpliwie jednym z najbardziej palących problemów ekonomicznych, który zostanie poruszony w programie "Pieniądze to nie wszystko".

Bieżącym problemem jest również inflacja, która w kwietniu wyniosła 12,4 proc. W trakcie rozmowy z Iwoną Dudą, Hubert Biskupski zapyta również o przyczyny, prognozy i sposoby walki z drożyzną. Szczególnie, że inflacja jest zjawiskiem ściśle związanym z kredytami, bo doprowadza do wzrostu cen mieszkań i spadku zdolności kredytowej. Na powyższe pytania, prezes Iwona Duda odpowie w środę o godzinie 13:00 na facebookowym profilu SuperBiznesu, oraz na kanale Super Expressu w serwisie YouTube

Sonda
Czy uważasz, że społeczeństwo skazane jest na życie na kredyt hipoteczny?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze