Pionierskie rozwiązanie w PZU – zdalne zgłaszanie urazów i błyskawiczna wypłata świadczeń!

2020-10-07 18:28 Materiał Partnerski
Pionierskie rozwiązanie w PZU – zdalne zgłaszanie urazów i błyskawiczna wypłata świadczeń!
Autor: Shutterstock

Jeśli masz polisę w PZU i ulegniesz wypadkowi, wszystkie formalności możesz załatwić błyskawicznie, nawet nie wychodząc z domu.. Odszkodowanie może się znaleźć na twoim koncie jeszcze tego samego dnia. To zależy tylko od Ciebie.

To kolejna innowacyjna usługa PZU. Jeszcze nigdy zgłoszenie urazu nie było tak proste, a wypłata tak szybka. Nie musisz odwiedzać oddziału PZU, żeby dostarczyć wymaganą dokumentację czy złożyć wniosek o wypłatę świadczenia. A to niezmiernie ważne nie tylko z powodu oszczędności czasu, ale także z powodu pandemii. Zgłaszasz szkodę za pośrednictwem Internetu, korzystając samodzielnie z wirtualnej makiety przedstawiającej sylwetkę człowieka. Wystarczy, że oznaczysz na niej doznane urazy i dołączysz dokumentację, która potwierdzi Twoje zgłoszenie. Już na tym etapie PZU może zaproponować Ci kwotę świadczenia. Jeśli zaakceptujesz propozycję, a przesłana dokumentacja potwierdzi informacje, które przekazałeś na etapie zgłoszenia, pieniądze trafią na Twoje konto nawet tego samego dnia. I to wszystko bez wychodzenia z domu.

Klienci PZU mogą skorzystać także z nowego narzędzia dotyczącego obsługi spraw z tytułu zgonów i urodzeń. Już podczas rejestracji zgłoszenia dostaniesz informację o należnej kwocie świadczenia.

Zgłaszanie dokumentacji zostało maksymalnie uproszczone – klikasz w „Link dokumentacja”, a następnie samodzielnie, z zachowaniem wszelkich rygorów bezpieczeństwa, możesz przesłać dokumenty.

Szkodę można zgłaszać m.in. poprzez stronę Internetową zgloszenie.pzu.pl, a także aplikację mobilną mojePZU.

Najnowsze