Podróże pociągiem osób z niepełnosprawnością. Na konduktora można liczyć

i

Autor: materiały prasowe

Płacisz 38 zł i jeździsz pociągiem, ile chcesz przez 24 godziny

2017-08-23 16:54

Na jednym bilecie można już podróżować w 12 województwach. Wszystko dzięki Wspólnemu Biletowi Samorządowemu. Bilet w cenie 38 zł obowiązuje w pociągach takich spółek, jak Koleje Mazowieckie, Koleje Śląskie, Koleje Małopolskie, a także w autobusach Arriva. Sprawdź szczegóły oferty.

1 sierpnia do sprzedaży trafił Wspólny Bilet Samorządowy. Nabywca biletu jest uprawniony do nieograniczonej liczby przejazdów środkami lokomocji, które należą do 11 różnych firm. Dzięki współpracy spółek samorządowych udało się stworzyć uniwersalny bilet na przejazdy pociągami regionalnymi i autobusami Arriva.

Lista przewoźników, którzy honorują Wspólny Bilet Samorządowy

1. „Koleje Mazowieckie – KM" sp. z o.o. (KM);
2. Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. (WKD);
3. Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o. (ŁKA);
4. Koleje Wielkopolskie Sp. z o.o. (KW);
5. Koleje Małopolskie sp. z o.o. (KMŁ);
6. Koleje Śląskie Sp. z o.o. (KŚ);
7. Koleje Dolnośląskie S.A. (KD);
8. Arriva RP Sp. z o.o. (Arriva);
9. Szybka Kolej Miejska w Warszawie Sp. z o.o. (SKM).

Jak kupić Wspólny Bilet Samorządowy?

Cena Wspólnego Biletu Samorządowego wynosi 38 złotych. Bilet można nabyć w kasie biletowej, biletomacie, w aplikacji SkyCash lub przez internet do siedmiu dni przed planowanym terminem podróży. W trakcie zakupu należy wskazać konkretną datę i godzinę, od której zacznie obowiązywać bilet oraz podać dane okaziciela. Wspólny Bilet Samorządowy jest imienny i może z niego korzystać tylko jedna osoba. Uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów przez 24 godziny.

Wspólny Bilet Samorządowy jest honorowany w 12 województwach, na 62 liniach, które obsługują ponad 950 stacji. Bilet powstał z inicjatywy 11 spółek, członków Związku Samorządowych Przewoźników Kolejowych, do których należą: Koleje Mazowieckie, Koleje Dolnośląskie, Koleje Śląskie, Koleje Wielkopolskie, Łódzka Kolej Aglomeracyjna, SKPL Cargo, ARRIVA Polska, ARRIVA RP, Koleje Małopolskie, Warszawska Kolej Dojazdowa i Szybka Kolej Miejska. W 2017 r. z usług kolei samorządowych skorzystały 133 mln pasażerów. Klienci ci stanowią 46 proc. wszystkich osób w Polsce, które podróżują pociągami.

- Wspólny Bilet Samorządowy to pierwsze wspólne przedsięwzięcie Związku Samorządowych Przewoźników Kolejowych. Projektowi temu przyświeca idea integracji przewoźników świadczących usługi w różnych regionach naszego kraju. To także krok w kierunku pasażerów wyjeżdżających poza granice regionów. Potrzeba podróży z jednym biletem nie jest jednak niczym nowym. Już od pewnego czasu jest ona sygnalizowana przez media, ale przede wszystkim przez najważniejszych odbiorców, czyli podróżnych. I my, w ramach Związku, postanowiliśmy dać podróżnym taką ofertę – powiedział cytowany przez „Rynek Kolejowy" Dariusz Grajda, prezes Związku Samorządowych Przewoźników Kolejowych.

Zobacz też: Polskie PKS-y konsolidują ofertę

Przeczytaj także: Polski Bus sprzedaje za pół ceny bilety do Pragi, Budapesztu i Wiednia

Polecamy: W słowackie Tatry i do Budapesztu pojedziemy bezpośrednio z Warszawy!

Oprac. na podst. mazowieckie.com.pl, kurierkolejowy.eu

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze