Po socjologii można robić wszystko – Maciej Radziwiłł dla Akademii Zarządzania i Rozwoju

i

Autor: YouTube/Akademia Zarządzania i Rozwoju

Po socjologii można robić wszystko – Maciej Radziwiłł dla Akademii Zarządzania i Rozwoju

2020-11-27 0:00

– Studia socjologiczne „otwierają głowy”. Są dobre dla osób, które mają ciekawość świata, ale niesprecyzowane preferencje zawodowe – mówi Maciej Radziwiłł, założyciel Fundacji Trzy Trąby, który sam początkowo studiował arabistykę. Jednak, jak wspomina w wypowiedzi dla platformy edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju (azir.edu.pl), „w latach 80. rzeczywistość za oknem stawała się coraz ciekawsza”. Zafascynowany aktualnymi przemianami społecznymi, po kilku miesiącach postanowił zmienić kierunek studiów, a najlepszym wyborem wydawała mu się socjologia.

Patrząc na różnorodne kariery osób, które ukończyły socjologię, Maciej Radziwiłł podkreśla, że kierunek ten daje wiele możliwości zawodowych. – Najlepsza definicja tego, czym jest socjologia, oczywiście z przymrużeniem oka, brzmi: jest to coś, czym się zajmują socjologowie. Czyli właściwie można robić po tym wszystko – żartuje założyciel Fundacji Trzy Trąby, który wcześniej kierował  również kilkoma dużymi firmami. Jest absolwentem Wydziału Filozofii i Socjologii oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, a także studiów MBA na University of Illinois.

Maciej Radziwiłł zachęca, żeby wybierać klasyczne kierunki studiów: socjologię, psychologię, filozofię, a nie np. psychologię biznesu czy socjologię sportu. Jego zdaniem, tzw. kierunki klasyczne wyróżnia przede wszystkim ich szeroki zakres. Jako zalety studiów pozornie niepraktycznych, wymienia otwarcie umysłu na wiele rzeczy oraz ich przydatność w rozwijaniu umiejętności uczenia się, kluczowej w dzisiejszych czasach. – Przedstawiciele pokolenia, które teraz wchodzi w dorosłość, muszą pogodzić się z tym, że w jakimkolwiek zawodzie się nie wyspecjalizują, będą musieli kilka razy uczyć się go od nowa  – wyjaśnia.

Sam Maciej Radziwiłł jest wszechstronny, dużo czasu poświęca działalności kulturalnej. W 2019 r. był współorganizatorem międzynarodowej wystawy w Pałacu Wielkich Książąt Litewskich w Wilnie pt. „Radziwiłłowie. Historia i dziedzictwo książąt”, zawierającej 350 eksponatów z około 40 muzeów, bibliotek, archiwów, kościołów, klasztorów i prywatnych kolekcji.  Ta największa wystawa w historii Litwy okazała się wielkim sukcesem. Odwiedziło ją prawie 55 tys. turystów z całego świata. Również w 2019 r. wspólnie ze swoim kuzynem Michałem Sobańskim, także znanym działaczem charytatywnym , Radziwiłł odzyskał dla Polski część zaginionej kolekcji obrazów z Pałacu Potockich w Łańcucie. Dzięki ich staraniom 20 obrazów z wywiezionej 75 lat temu z Polski kolekcji łańcuckiej wróciło do naszego kraju.

Jakie studia warto skończyć zdaniem Macieja Radziwiłła? Kogo sam woli zatrudniać? Więcej w jego wypowiedzi dla AZiR: 

Akademia Zarządzania i Rozwoju, dostępna pod adresem azir.edu.pl, to innowacyjna platforma łącząca świat nauki ze światem praktyków. Jest ona miejscem, w którym znani menedżerowie, naukowcy i osoby będące autorytetami w różnych dziedzinach, dzielą się swoimi przemyśleniami, radami i wskazówkami z osobami rozpoczynającymi karierę zawodową lub zastanawiającymi się nad wyborem kierunku studiów. Misją AZiR jest wspieranie procesu edukacji i rozszerzanie go o praktyczne wskazówki oraz doświadczenia liderów biznesu i ekspertów, tak aby pomóc młodym ludziom wybrać kierunek studiów zgodny z ich zainteresowaniami i predyspozycjami. Partnerem strategicznym Akademii Zarządzania i Rozwoju jest Żabka Polska.

Więcej informacji na naszej stronie https://azir.edu.pl/

Akademia Zarządzania i Rozwoju

i

Autor: Materiały Prasowe Link: https://azir.edu.pl/
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze