Niemcy wprowadzają domowe testy na COVID-19. Będzie można je kupić w drogerii

i

Autor: Getty Images

Podróż pociągiem z negatywnym testem na Covid! Aby do nich wsiąść konieczny szybki test. Nowe wytyczne

2021-03-10 13:47

Pociągi "wolne od Covid" będą kursować we Włoszech od kwietnia; najpierw między Rzymem a Mediolanem - zapowiedziała dyrekcja państwowych kolei. Latem oferta ma zostać rozszerzona na kierunki turystyczne.

Jak poinformowało kierownictwo firmy Trenitalia wszystkie osoby wsiadające do pociągu "Covid free", czyli zarówno obsługa, jak i pasażerowie będą musiały poddać się błyskawicznemu testowi antygenowemu na obecność koronawirusa. W przeprowadzaniu tych testów pomoże Czerwony Krzyż. Na stacji trzeba będzie pojawić się na co najmniej godzinę przed odjazdem. Jeśli wynik będzie pozytywny, pasażer nie będzie mógł wsiąść do pociągu, a pieniędze za bilet będzie mógł przeznaczyć na inną podróż, gdy nie będzie już zakażony. Informacja o zakażeniu zostanie przekazana lokalnemu oddziałowi służby zdrowia, a osoba zakażona będzie skierowana na kwarantannę.

Testy na koronawirusa w Rossmannie i Aldi! 5 sztuk za ok. 100 złotych

Sonda
Szybkie testy na Covid-19 przed wejściem do pociągu to dobry pomysł?

Na razie nie przewiduje się zwolnienia z testu osób zaszczepionych i tych, które przeszły już infekcję. Jeszcze w marcu ma rozpocząć się sprzedaż biletów na pierwsze takie eksperymentalne połączenia między Rzymem a Mediolanem. Wcześniej, przypomina się, linie lotnicze Alitalia wprowadziły loty "wolne od Covid" między obu metropoliami, a także z Rzymu na kilka lotnisk w USA. Podróżni muszą przedstawić wynik testu wykonanego na 72 godziny przed lotem lub poddać się badaniu na lotnisku.

Rok temu potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Jak wpłynął na nasze życie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze