Polacy boją się Polskiego Ładu. Ponad połowa uważa, że straci pieniądze [SONDAŻ]

2021-09-15 10:51
Tak się zmieniał Mateusz Morawiecki
Autor: ADAM GUZ/ KPRM Tak się zmieniał Mateusz Morawiecki

Obywatele coraz bardziej są przekonani, że nie skorzystają na rozwiązaniach podatkowych w Nowym Ładzie. Połowa Polaków jest przekonana, że nie skorzysta na podatkowych rozwiązaniach zaproponowanych w rządowym programie gospodarczym - wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej". Niemal co piąty badany nie wie, jak na jego kieszeń wpłyną reformy.

Polski Ład. Kto skorzysta?

Z badania United Surveys wynika, że tylko 30,2 proc. Polaków uważa, że zmiany te będą dla nich korzystne. Odpowiedź "zdecydowanie tak" wybrało 9,2 proc. badanych, a "raczej tak" - 21 proc. Jak podkreślono, w porównaniu do lipcowego badania nieco wzrosła liczba osób, które są pewne tego, że skorzystają na Polskim Ładzie. Wtedy 7,5 proc. wybrało tę odpowiedź. Spadła jednak znacząco liczba osób, która wybierała odpowiedź "raczej tak" - w lipcu było to 28,7 proc. ankietowanych.

ZOBACZ: Koniec zakupów w niedzielę w dużych sieciach handlowych. "Plaga i patologia"

Karpacz 2021: Sławomir Dudek

Połowa badanych uważa, że zmiany proponowane przez Prawo i Sprawiedliwość uderzą w ich kieszenie. 20,5 proc. uważa, że na reformie raczej nie skorzystają (w lipcu było to 32,8 proc.). Pewnych strat jest 30,6 proc. badanych (w lipcu było to 22 proc.). Z badania wynika, że 18,8 proc. ankietowanych nie wie, jak Polski Ład przełoży się na stan ich portfela. W lipcu niepewnych było 9 proc. Badanie zostało przeprowadzone 10 września metodą CATI na grupie 1000 osób.

Sonda
Popieracie Polski Ład?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze