Wakacje drogie jak nigdy

i

Autor: Shutterstock Wakacje drogie jak nigdy

Polacy masowo rezygnują z wakacji. Nawet 500 plus nie pomaga

2022-07-08 13:09

Wakacje 2022. Polacy masowo rezygnują z wakacyjnych wyjazdów. O ponad jedną trzecią zmalało w lipcu zainteresowanie wakacjami w Polsce w porównaniu do lipca ubiegłego roku - wynika z danych portalu rezerwacyjnego nocowanie.pl. Wiele osób zwleka z podjęciem decyzji o wyjeździe lub liczy na znalezienie tańszych ofert "last minute".

Wakacje 2022. Drożyzna zniechęca do wyjazdów na wakacje

Polacy rezygnują z wakacyjnych wyjazdów przez drożyznę. Nawet już 500 plus nie wystarcza, by cała rodzina mogła sobie pozwolić na wakacyjny wyjazd. Na początku lipca aż o 38 proc. spadły zapytania o noclegi w turystycznych miejscowościach na popularnym serwisie nocowanie.pl.  Wyjazdowe wakacyjne plany na sierpień ma jeszcze mniej osób, bo liczba wyszukiwań zakwaterowania na ten miesiąc spadła o połowę. Polacy czekają na okazję i jeśli już decydują się na wakacyjny wyjazd, to jadą na krócej lub biorą ofertę "last minute".

W tej chwili średni koszt noclegów za osobę jest co najmniej o kilkanaście procent wyższy niż rok temu. W Polsce za dobę trzeba zapłacić ok. 100 zł za osobę. Największą popularnością tradycyjnie cieszą się wakacje nad morzem. W sumie 70 proc. wszystkich zapytań o dostępne noclegi dotyczy województw zachodniopomorskiego i pomorskiego, a najczęściej wyszukiwaną miejscowością jest Władysławowo. Trzecim pod względem liczby zapytań województwem jest małopolskie (9,5 proc.), czwartym dolnośląskie (6 proc.), a piątym warmińsko-mazurskie (3,5 proc.).

Polacy stawiają na niskie ceny kwater

Jedna czwarta osób chce zarezerwować noclegi dla dwojga dorosłych z dwojgiem dzieci. Blisko 20 proc. wyszukiwań dotyczy zakwaterowania dla par, a 16 proc. dla pary dorosłych z jednym dzieckiem. Polacy wybierając kwatery, zwykle decydują się na domek letniskowy lub prywatne kwatery.

Pieniądze to nie wszystko - Rafał Baniak
Sonda
Gdzie spędzasz wakacje 2022?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze