Bagaże

i

Autor: pixabay.com Bagaże

Tanie wakacje? Nie w tym roku. Ceny wyjazdów zagranicznych rosną z tygodnia na tydzień

2022-05-30 14:09

Biura podróży mogą podnosić ceny wyjazdów – z uwagi na wzrost cen paliwa lotniczego czy kursów walut – mówi w rozmowie z Money.pl Marzena German z portalu Wakacje.pl. Jakie są sposoby na tanie wakacje? Popularne oferty last minute w tym roku mogą nie być dobrym sposobem na oszczędzenie pieniędzy. Bilety na zagraniczne wyjazdy najlepiej rezerwować w okresie przedsprzedaży, czyli first minute.

Wakacje 2022 coraz droższe

Bardzo często urlopowicze chcąc zaoszczędzić pieniądze, decydują się na słynne “last minute”. Taka oferta pojawia się zwykle nawet kilka dni przed planowanym wylotem. W 2022 roku jednak trzeba liczyć się ze wzrostem cen do wielu krajów. Powodem tego jest coraz droższe paliwo lotnicze. Wycieczki oferowane przez wiele biur podróży, nawet te “last minute” okazuje się, że są droższe nawet o tysiąc złotych niż te, które rezerwowane są miesiąc wcześniej. Marzena German z portalu Wakacje.pl apeluje, aby nie wstrzymywać się do ostatniej chwili w sprawie rezerwacji wycieczki.

Polacy chcą podróżować. Jakie są najpopularniejsze kierunki na wakacje?

Portal Wakacje.pl zbadał, że najpopularniejszymi zagranicznymi kierunkami w 2022 roku są Turcja, Grecja, Hiszpania, Egipt, Bułgaria, Tunezja, Cypr, Chorwacja, Włochy i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Obecna inflacja nie przeraziła jednak wszystkich Polaków i w dalszym ciągu chcą podróżować. Według przeprowadzonego badania przez ARC Rynek i Opinia 66 proc osób podczas tegorocznych urlopów weźmie pod uwagę rosnące ceny, w związku z czym co 5 wczasowicz wybierze tańszy kierunek lotu. 17 proc Polaków zdecyduje się na rezerwację tańszego noclegu, z kolei 10 proc całkowicie zrezygnuje z wakacji. - podaje portal money.pl.

Z badania wynika, że Polacy mimo wszystko chcą i będą starać się wyjechać na wczasy, nawet pomimo wysokiej inflacji bądź innych niekorzystnych czynników. Dr Adam Czarnecki z ARC Rynek i Opinia wyznał, że przez ostatnie dwa lata loty do innych krajów były mocno ograniczone przez pandemię i związanymi z nią ostrzeżeniami. Obecnie, kolejną przeszkodą jest wysoka inflacja, ale nie dla każdego.

Marta Poślad Impact 22

Ile kosztują tegoroczne wakacje?

Portal Wakacje.pl zbadał, ile średnio na wyjazd do popularnych miejsc wydali podróżujący w kwietniu w 2022 r. i porównał z ceną z ubiegłego roku. 

Koszt na dwie osoby:

Turcja: 5756 zł (w 2021 r. 5864 zł)

Grecja: 5991 zł (w 2021 r. 5921 zł)

Egipt: 6410 zł (w 2021 r. 5652 zł)

Tunezja: 5350 zł (w 2021 r. 5155 zł)

Wakacje drożeją z tygodnia na tydzień

Menedżer produktu w Wakacje.pl Anna Podpora przewiduje, że w 2022 roku ceny wycieczek nie będą spadać, tylko będą rosły. Nie należy także spodziewać się dużych przecen ofert “last minute". Z kolei serwis Naszemiasto.pl opublikował dane, z których wynika, że w ciągu zaledwie tygodnia między badaniami z 12 i 19 maja 2022 r. średnia cena oferowana przez polskie biuro podróży z wylotem na początku sierpnia br. wzrosła o 68 zł. Biorąc pod uwagę cenę w tym samym okresie, ale w 2021 r. średnia cena wzrosła o 876 złotych. - podaje portal money.pl.

Sonda
Wolisz wakacje za granicą, czy w Polsce?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze