portfel dług

i

Autor: flickr/Marco Verch

Polacy nie stracą ogromnych pieniędzy. Rząd zmienia ulgę dla klasy średniej

Polski Ład 2022. Będą ważne zmiany w Polskim Ładzie. Pracownicy, którzy zarobią więcej, niż 12 800 zł brutto miesięcznie mają nie tracić całej ulgi dla klasy średniej. Będzie obowiązywać zasada złotówka za złotówkę - informuje na Twitterze Hubert Biskupski zastępca redaktora naczelnego "Super Expressu".

Polski Ład. Ulga dla klasy średniej do poprawki

Jak już informowaliśmy ulga dla klasy średniej została wprowadzona z myślą o osobach zatrudnionych na podstawie umowy o pracę i osiągających określone zarobki, dla których wejście w życie nowych przepisów podatkowych byłoby jednoznaczne ze stratami finansowymi. Ma być zatem formą rekompensaty dla osób fizycznych osiągających przychody ze stosunku pracy (i podobnych) oraz przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej. 

Należy jednak pamiętać, że dochody muszą być opodatkowane według skali podatkowej. Przepisy podatkowe obowiązujące od stycznia 2022 roku powodują, że każdy podatnik osiągający miesięczne przychody w kwocie od 5701 zł brutto do 11 141 zł brutto, co w przeliczeniu na rok daje od 68.412 zł do 133.692 zł, zostanie automatycznie objęty ulgą dla klasy średniej.

Kościński: na rozwoju gospodarczym skorzystali bogaci

Według twórców nowych zapisów podatkowych takie działanie ma sprawić, że negatywnie skutki wdrożenia Polskiego Ładu będą mniej odczuwalne, to w rzeczywistości może się okazać, że jej comiesięczne naliczenie może mieć zupełnie odwrotne konsekwencje. Stąd poprawki rządu i wprowadzenie nowej zasady złotówki za złotówkę. 

Sonda
Myślisz, że Polski Ład poprawi twoje życie?
Najnowsze