Polacy nie stracą ogromnych pieniędzy. Rząd zmienia ulgę dla klasy średniej

2022-01-07 13:12
portfel dług
Autor: flickr/Marco Verch

Polski Ład 2022. Będą ważne zmiany w Polskim Ładzie. Pracownicy, którzy zarobią więcej, niż 12 800 zł brutto miesięcznie mają nie tracić całej ulgi dla klasy średniej. Będzie obowiązywać zasada złotówka za złotówkę - informuje na Twitterze Hubert Biskupski zastępca redaktora naczelnego "Super Expressu".

Polski Ład. Ulga dla klasy średniej do poprawki

Jak już informowaliśmy ulga dla klasy średniej została wprowadzona z myślą o osobach zatrudnionych na podstawie umowy o pracę i osiągających określone zarobki, dla których wejście w życie nowych przepisów podatkowych byłoby jednoznaczne ze stratami finansowymi. Ma być zatem formą rekompensaty dla osób fizycznych osiągających przychody ze stosunku pracy (i podobnych) oraz przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej. 

Należy jednak pamiętać, że dochody muszą być opodatkowane według skali podatkowej. Przepisy podatkowe obowiązujące od stycznia 2022 roku powodują, że każdy podatnik osiągający miesięczne przychody w kwocie od 5701 zł brutto do 11 141 zł brutto, co w przeliczeniu na rok daje od 68.412 zł do 133.692 zł, zostanie automatycznie objęty ulgą dla klasy średniej.

Kościński: na rozwoju gospodarczym skorzystali bogaci

Według twórców nowych zapisów podatkowych takie działanie ma sprawić, że negatywnie skutki wdrożenia Polskiego Ładu będą mniej odczuwalne, to w rzeczywistości może się okazać, że jej comiesięczne naliczenie może mieć zupełnie odwrotne konsekwencje. Stąd poprawki rządu i wprowadzenie nowej zasady złotówki za złotówkę. 

Sonda
Myślisz, że Polski Ład poprawi twoje życie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze