Podatki

i

Autor: pixabay.com Podatki

Polski Ład 2.0. Przechodząc z ryczałtu na zasady ogólne PIT, można sporo zyskać

2022-06-28 10:44

Polski ład 2.0 wprowadza wiele zmian w systemie podatkowym. Część z nich na dniach wchodzi w życie. Na przykład niektórym przedsiębiorcom bardziej może opłacać się przejść z ryczałtu na zasady ogólne PIT od 1 lipca niż wstecznie od 1 stycznia 2022 r. Chodzi o tych, którzy nie robili remanentu na koniec 2021 r. Co zrobić, by sporo zyskać?

Polski Ład 2.0 ważne zmiany dla przedsiębiorców

Polski Ład 2.0 wprowadza sporo zmian w systemie podatkowym. Co bardzo ważne, wiele zmian w ramach Polskiego Ładu wchodzi w życie niemal natychmiast. Zatem przedsiębiorcy muszą teraz mieć się na baczności i dokładnie śledzić reformy, bo mogą na niektórych sporo...zyskać. Na przykład jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna" niektórym przedsiębiorcom bardziej może opłacać się przejść z ryczałtu na zasady ogólne PIT od 1 lipca niż wstecznie od 1 stycznia 2022 r. Chodzi o tych, którzy nie robili remanentu na koniec 2021 r. Jak zaznacza dziennik, brak takiego spisu sporządzonego na koniec 2021 r. będzie oznaczać dla nich, że w bieżącym roku wykażą w podatkowych kosztach (z tytułu różnic remanentowych)… 0 zł. Taką własnie możliwość daje najnowsza nowelizacja Polskiego Ładu. Dla wielu ryczałtowców chętnych na przejście na zasady ogólne PIT może to okazać się pułapką.Ale, gdy ryczałtowiec przejdzie na zasady ogólne PIT dopiero od 1 lipca 2022, to może na tym zyskać.

Polski Ład 2.0 - najważniejsze zmiany

Polski Ład 2.0. Ustawodawca zdecydował się na sporą korektę ustawy o PIT. Najważniejsze zmiany dotyczą:

  • obniżki podatku PIT,
  • zmiany w składce zdrowotnej,
  • likwidacji ulgi dla klasy średniej.
Kongres 590 - Paweł Majewski, prezes ENEA | Pieniądze To Nie Wszystko Extra
Sonda
Czy Polski Ład powinien być wycofany?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze