Kaczyński podsumował Polski Ład. Zapowiada decyzje personalne! Politycy PiS powinni się bać?

i

Autor: MARCIN GADOMSKI/SUPER EXPRESS, MAREK ZIELIŃSKI/SUPER EXPRESS Kaczyński podsumował Polski Ład. Zapowiada decyzje personalne! Politycy PiS powinni się bać?

Polski Ład. Kaczyński szuka winnych, Morawiecki może czuć się zagrożony?

2022-02-17 13:48

Temat Polskiego Ładu dalej rozgrzewa do czerwoności, nie tylko Polaków, ale i polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy przyznają się do błędów. Częściej jednak przerzucają odpowiedzialność na swoich partyjnych kolegów. Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Polskiego Radia poruszył m.in. temat reform podatkowych, które weszły wraz z początkiem 2022 roku. Zapowiedział wyrównanie strat ,jakie ponieśli Polacy, ale przyznał też, że politycy odpowiedzialni za przygotowanie reformy "poniosą konsekwencje".

Polski Ład Jarosław Kaczyński

Jak stwierdził na antenie Polskiego Radia Jarosław Kaczyński, Polski Ład "nie zaczął się najlepiej, jeśli chodzi o podatki". Zaznaczył również, że "wyciągnięto część konsekwencji personalnych, bo tutaj popełniono fundamentalne błędy". Warto przypomnieć, że niedawno do dymisji podał się minister finansów Tadeusz Kościński. Jednak z tego, co zapowiada prezes PiS, to tylko "część" konsekwencji - także kolejne osoby w partii mogą drżeć o swoją pozycję.

ZOBACZ Polski Ład jak pole minowe dla księgowych. Obawiają się błędów podatkowych

Express Biedrzyckiej - Krzysztof Gawkowski: Polski Ład to drogi bajzel. To pierwszy rząd, który obniża wynagrodzenia

Kogo Jarosław Kaczyński pociągnie do odpowiedzialności za Polski Ład?

Według Jarosława Kaczyńskiego przygotowanie reformy powierzono osobom, które były "niezainteresowane tym, aby przedsięwzięcie się udało". Podkreślił również, że winą nie obarcza wiceministrów, których zadaniem było nadzorowanie Polskiego Ładu.

- Mówię o tych, którzy to realnie przygotowywali, bo przecież to jest realnie przygotowywane przez departamenty, przez ludzi, którzy pełnią merytorycznie, ważne funkcje; w tym wypadku w Ministerstwie Finansów. Bo błędy są takie, że część wynikała z braku wiedzy, z pomyłki, ale część jest tak oczywista, że wydaje się, że była tu i kwestia nie najlepszej woli - skwitował prezes PiS

Sonda
Czy Polski Ład póki co się sprawdza?

Kto więc będzie odpowiedzialny za Polski Ład? Warto pamiętać, że jedną z twarzy reform był nie tylko minister finansów, ale również premier Mateusz Morawiecki. Jednak wątpliwe, aby pozycja obecnego szefa rządu została podkopana przez ustawę. Wygląda jednak na to, że oberwie się szeregowym pracownikom ministerstwa finansów, ekonomistom i ekspertom prawnym, którzy przygotowywali zapisy ustawy.

Najnowsze