Pomysł na firmę. Czyszczenie i odnowa butów

2018-01-18 21:00

Nowe markowe buty to wydatek rzędu kilkuset złotych. Gdy drogie buty już się zniszczą, wiele osób chciałoby cudownie przywrócić im nienaganny wygląd. Okazuje się, że to możliwe. Na rynku pojawiają się firmy zajmujące się renowacją i konserwacją butów. Z  klasycznym zakładem szewskim mają one niewiele wspólnego.

Firma zajmująca się renowacją i konserwacją obuwia działa tak: odbierasz zniszczone buty od klienta lub on sam je wysyła, następnie za pomocą magicznych sztuczek i przy użyciu specjalistycznych środków przywracasz im świetność, by na koniec z powrotem oddać klientowi odnowione obuwie.

Przeczytaj: Zostań kurierem gastronomicznym

Tego typu firma może działać na wiele sposobów. Jednym z modeli jest wykonywanie usług bez prowadzenia stacjonarnego biura. Wtedy zamówienia przyjmowane są telefonicznie i przez internet. Następnie kurier jedzie do klienta po buty lub sam klient je przesyła. Na miejscu obuwie podlega dokładnemu oglądowi, bo może okazać się, że życzenia klienta po prostu nie mogą być spełnione i trzeba mu zaproponować inną usługę lub po prostu zrezygnować z naprawy. Po wykonanej usłudze, kurier z firmy lub z firmy zewnętrznej dostarcza odnowione obuwie pod wskazany adres.

Sprawdż też: Jak funkcjonuje firma opiekująca się seniorami

Dobrze jak najszybciej postawić przynajmniej na stacjonarny punkt kontaktu z klientem, do którego każdy sam będzie mógł przynieść swoje buty i bezpośrednio złożyć konkretne zlecenie. Taki realny kontakt z klientem ułatwia działanie, bo skraca się czas zarówno oceny stanu danego obuwia, jak i samej realizacji zamówienia.

Działalność poświęconą konserwacji obuwia można teoretycznie prowadzić w domu. Ale już na starcie warto do pracy wygospodarować jeden pokój, a najlepiej oddzielną powierzchnię w garażu lub w piwnicy. Powody są prozaiczne. Realizując zamówienia będziesz używać rozmaitych środków chemicznych. Będziesz też przechowywać używane buty obcych ludzi. Dlatego też przestrzeń przeznaczoną do pracy trzeba odpowiednio przystosować. Podstawą jest szafa/regał na obuwie klientów oraz dobrze oświetlone stanowisko do czynności konserwatorskich i szewskich. Warto również zadbać o dobrą wentylację.

Pomysł na biznes: Szycie butów na miarę!

Jeśli zdecydujesz się na działanie poza domem, poszukaj lokalu o powierzchni co najmniej 30 mkw. Najlepsza lokalizacja to centra miast, bardziej ruchliwe ulice, osiedla, a także pasaże przy dworcach kolejowych lub autobusowych. Ale z powodzeniem w tym biznesie sprawdzi się również lokal w podwórzu czy na uboczu. Pracownia obuwnicza, w przeciwieństwie do sklepu, nie musi mieć witryny i eleganckiego wnętrza. Najważniejsze, by przy wejściu zmieścił się ciekawy szyld. Klient ma nie mieć wątpliwości, że trafił pod właściwy adres. W środku zakładu powinien panować porządek. Dlatego też by nie drażnić oka klienta, najlepiej od razu oddzielić część pracowni, w której są czyszczone i naprawiane buty, od miejsca przyjmowania klientów.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze