Mateusz Morawiecki

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS

Drożyzna w Polsce

Premier Morawiecki: Dodatek węglowy także na kolejną zimę

2023-01-19 12:49

Premier Mateusz Morawiecki na specjalnej konferencji prasowej w Toruniu zapewnił, że Polska jest bezpieczna pod względem energetycznym i ciepła oraz prądu w polskich domach nie zabraknie. - Wiem, jak dzisiaj jest ciężko. Jak putinflacja nadwątla budżety domowe. Nie stosujemy polityki rozłożonych rąk, albo założonych rąk. Jak jest problem, to staramy sobie z nim radzić jak najlepiej potrafimy - powiedział premier Polski.

Morawiecki o drożyźnie i braku węgla

- Wiem, jak dzisiaj jest ciężko. Jak putinflacja nadwątla budżety domowe. Dlatego zamroziliśmy ceny energii elektrycznej, gazu, ciepła - powiedział podczas swojego wystąpienia w Toruniu premier Mateusz Morawiecki. I podkreślił: - Nie stosujemy polityki rozłożonych rąk, albo założonych rąk. Jak jest problem, to staramy sobie z nim radzić jak najlepiej potrafimy.

Zdaniem Morawieckiego ciepło w domu to prawo obywatela. Dlatego też państwo powinno zrobić wszystko, by surowców do tego niezbędnych nie zabrakło. Problem z dostępnością węgla rozwiązano m.in. poprzez zaangażowanie w jego dystrybucję władz samorządowych i lokalnych urzędów oraz przez wprowadzenie dopłat z państwowej kasy. Jednak nie wszędzie wszystko działa sprawnie. Są regiony, gdzie wciąż węgla nie ma lub jest bardzo drogi. - Jeśli w jakimkolwiek samorządzie brakuje węgla, to proszę niezwłocznie zgłosić się do wojewody. Węgla mamy pod dostatkiem - poradził i zapewnił premier Morawiecki. Premier zapewnił, że jeśli będzie taka potrzeba, by w przyszłym roku kontynuować program dopłat do węgla (dodatek węglowy), to będzie on kontynuowany. 

- Jestem przekonany, że z tej nawały kryzysów, wyjdziemy silniejsi jako sprawny rząd i solidarne społeczeństwo – powiedział Mateusz Morawiecki.

Pieniądze to nie wszystko Paulina Matysiak
Sonda
Czy Twoim zdaniem PiS radzi sobie z drożyzną?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany