Gertruda Uścińska

i

Autor: materiały prasowe Gertruda Uścińska

Prezes ZUS wypowiedziała się o Polskim Ładzie. Co czeka emerytów?

2022-01-26 7:41

Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, prof. Gertruda Uścińska wypowiedziała się dla "Gazety Polskiej" na temat Polskiego Ładu, czyli pakietu ustaw, który wszedł w życie od początku tego roku. Jej zdaniem znaczna większość emerytów skorzysta na zmianach, dzięki temu, że będą zwolnieni z podatku dochodowego.

Prezes ZUS o Polskim Ładzie. Skorzysta na nim większość emerytów

Aż 94 proc. emerytów i 98 proc. rencistów niewątpliwie zyska na zmianach podatkowych w Polskim Ładzie, wprowadzonych od 1 stycznia 2022 roku – podała wywiadzie dla tygodnika "Gazeta Polska” prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Szefowa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zapewnia, że ZUS realizuje też program świadczeń 500 plus, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy oraz wypłaty z Tarczy antyinflacyjnej.

ZOBACZ Emerytura bez podatku. Emerycie, sprawdź, ile zyskasz! [TABELA]

EKG 2021: Gertruda Uścińska. Prezes ZUS wprost: Czy będziemy harować do śmierci?

Ilu emerytów skorzysta na zmianach Polskiego Ładu?

"Ponad 8 mln emerytów i rencistów otrzyma z ZUS wyższe świadczenia, i to właśnie dzięki rozwiązaniom Polskiego Ładu" – stwierdziła Uścińska.

Pytana ilu emerytów obejmie emerytura bez podatku do 2,5 tys. zł, profesor poinformowała, że świadczenie w wysokości do 2,5 tys. zł miesięcznie pobiera z ZUS ok. 3,7 mln emerytów, czyli 62 proc. ogółu tej populacji. "Dodajmy, że do tego grona także 1,4 mln rencistów, czyli trzy czwarte wszystkich. Wspomniane grupy nie zapłacą podatku dochodowego, chyba że chodzi o jeszcze inne dochody, podlegające PIT" – wskazała. (PAP)

Sonda
Czy zyskasz na Polskim Ładzie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze