złotówki monety PLN

i

Autor: Shutterstock

Tarcza antyinflacyjna. 1150 zł dopłat dla rodzin. Jak je dostać?

Tarcza antyinflacyjna ma uchronić Polaków przed galopującymi podwyżkami cen paliw, energii, żywności. Jednym z jej elementów jest dodatek osłonowy – czyli rekompensata kosztów VAT energii elektrycznej i podstawowych produktów spożywczych w formie dodatku ze względu na unijny zakaz redukcji stawki VAT do 0 proc. Ale uwaga! Czy każdy dostanie taką ekstrawypłatę od rządu? Jest tutaj pewien haczyk. Zobacz, czy Twojej rodzinie należy się dodatek osłonowy.

Tarcza antyinflacyjna - dodatek osłonowy

Tarcza antyinflacyjna. Częścią pakietu mającego ratować Polaków przed skutkami galopującej inflacji jest "dodatek osłonowy".  Wzrost cen energii jest spowodowany m.in. wzrostem cen surowców. Aby załagodzić skutki wyższych rachunków za prąd, ale i gaz, paliwa, co przekłada się z automatu na ceny żywności, rząd wprowadza dopłaty w formie specjalnego dodatku. Dodatek osłonowy oferowany w ramach "Tarczy antyinflacyjnej" rekompensuje VAT na energie elektryczną do 0 proc. w wysokości ok. 2,1 mld zł, a także VAT do 0 proc. na żywność w wysokości ok. 1,5 mld zł, dla takich grup produktów: pieczywo, wędliny, mleko i produkty mleczne (w tym sery i masło), mięso oraz jaja. Kto może liczyć na wsparcie? O tym zadecyduje kryterium dochodowe gospodarstw domowych, które pozwoli na objęcie pomocą finansową większej grupy osób.

Tańczące z promocjami 18.11.2021
  • dopłata 400 zł w skali roku skierowana do gospodarstw domowych jednoosobowych o dochodach do 2100 zł miesięcznie.
  • dopłata 600 zł w skali roku skierowana do gospodarstw domowych 2-3 osobowych o dochodach do 1500 zł na osobę miesięcznie.
  • dopłata 850 zł w skali roku skierowana do gospodarstw domowych 4-5 osobowych o dochodach do 1500 zł na osobę miesięcznie.
  • dopłata 1150 zł w skali roku skierowana do gospodarstw domowych 6. osobowych i więcej o dochodach do 1500 zł na osobę miesięcznie.

Z dodatku będzie mogło skorzystać ok. 5,2 mln gospodarstw domowych. Wypłata pieniędzy będzie odbywała się w dwóch ratach w 2022 r.

Sonda
Czy ceny paliw są ciężkie do zniesienia?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze