Handel

i

Autor: Shutterstock

Prezydent Duda podjął decyzję ws. zakazu handlu w niedzielę

2018-01-25 13:13

Andrzej Duda popiera projekt zakazujący handlu w niedzielę. Ostatnio z ust prezydenta padły wiążące słowa odnośnie przepisów, które mają wejść w życie 1 marca.

Już w przyszłym tygodniu dowiedzmy się, co dokładnie prezydent myśli o ustawie zakazującej handlu w niedzielę. - We wtorek, 30 stycznia, o godz. 14 w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisze ustawę z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz niektóre inne dni – poinformowała 24 stycznia Kancelaria Prezydenta. Na 30 stycznia zaplanowano także wystąpienie Andrzeja Dudy.

Polecamy: Biedronka i Lidl rozważają wprowadzenie nocnej zmiany. Zakaz handlu w niedzielę

Jesienią zeszłego roku do Sejmu trafił projekt ustawy zakazującej handlu w niedzielę – inicjatywa obywatelska. Projekt firmowany przez NSZZ „Solidarność" przygotował Komitet Inicjatywy Ustawodawczej. Ustawa ma wejść w życie dopiero 1 marca, ale już teraz niektórzy internauci wróżą jej fiasko. Zakaz handlu w niedzielę wzbudza wiele emocji, a retailerzy prześcigają się w pomysłach na jego ominięcie. Fundacja FOR (Forum Obywatelskiego Rozwoju) zorganizowała nawet specjalną akcję "Bubel roku" w mediach społecznościowych. W ramach inicjatywy w internecie ukazują się wpisy opatrzone hashtagiem #BubelRoku. Dotyczą one nieścisłości w ustawie zakazującej handlu w niedziele.

Zobacz: Zakaz handlu w niedzielę. Sprawdź, gdzie zrobisz zakupy [LISTA 30 WYJĄTKÓW]

Mimo obowiązywania przepisów od początku marca w dalszym ciągu będą mogły pracować małe, osiedlowe sklepy - pod warunkiem, że za kasą stanie osobiście właściciel. Do tego dochodzi cały szereg innych wyjątków. Naliczyliśmy ich aż 30, a to oznacza, że zakaz zostanie wprowadzony tylko połowicznie.

Oprac. na podst. newsweek.pl, innpoland.pl, biznes.interia.pl, next.gazeta.pl, newsweek.pl

Najnowsze