Prezydent Duda podjął decyzję ws. zakazu handlu w niedzielę

2018-01-25 13:13
Handel
Autor: Shutterstock

Andrzej Duda popiera projekt zakazujący handlu w niedzielę. Ostatnio z ust prezydenta padły wiążące słowa odnośnie przepisów, które mają wejść w życie 1 marca.

Już w przyszłym tygodniu dowiedzmy się, co dokładnie prezydent myśli o ustawie zakazującej handlu w niedzielę. - We wtorek, 30 stycznia, o godz. 14 w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisze ustawę z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz niektóre inne dni – poinformowała 24 stycznia Kancelaria Prezydenta. Na 30 stycznia zaplanowano także wystąpienie Andrzeja Dudy.

Polecamy: Biedronka i Lidl rozważają wprowadzenie nocnej zmiany. Zakaz handlu w niedzielę

Jesienią zeszłego roku do Sejmu trafił projekt ustawy zakazującej handlu w niedzielę – inicjatywa obywatelska. Projekt firmowany przez NSZZ „Solidarność" przygotował Komitet Inicjatywy Ustawodawczej. Ustawa ma wejść w życie dopiero 1 marca, ale już teraz niektórzy internauci wróżą jej fiasko. Zakaz handlu w niedzielę wzbudza wiele emocji, a retailerzy prześcigają się w pomysłach na jego ominięcie. Fundacja FOR (Forum Obywatelskiego Rozwoju) zorganizowała nawet specjalną akcję "Bubel roku" w mediach społecznościowych. W ramach inicjatywy w internecie ukazują się wpisy opatrzone hashtagiem #BubelRoku. Dotyczą one nieścisłości w ustawie zakazującej handlu w niedziele.

Zobacz: Zakaz handlu w niedzielę. Sprawdź, gdzie zrobisz zakupy [LISTA 30 WYJĄTKÓW]

Mimo obowiązywania przepisów od początku marca w dalszym ciągu będą mogły pracować małe, osiedlowe sklepy - pod warunkiem, że za kasą stanie osobiście właściciel. Do tego dochodzi cały szereg innych wyjątków. Naliczyliśmy ich aż 30, a to oznacza, że zakaz zostanie wprowadzony tylko połowicznie.

Oprac. na podst. newsweek.pl, innpoland.pl, biznes.interia.pl, next.gazeta.pl, newsweek.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze