Wnętrze z epoki PRL

i

Autor: Muzeum Czar PRL Przykład typowego wnętrza polskiego domu z epoki PRL - ekspozycja muzealna

Kultowe przedmioty PRL

QUIZ: Kultowe przedmioty PRL-u. Każdy miał to w domu!

Mieszkania w Polsce Ludowej, zwłaszcza te w nowych blokach, przeważnie się od siebie nie różniły. Do tego stopnia, że będąc zawianym, o tym że pomyliło się lokale można się było zorientować dopiero rano. Po żonie. W łazience były słynne pralki lub identyczne tary do prania, w kuchni takie same szalone sokowirówki, zapychające się po zrobieniu kilku soków i po rozebraniu do mycia nie dające się sensownie poskładać. Ba, nawet żelazka były bliźniaczo podobne, jednakowo przypalające kalesony i z taką samą pasją stawiające opór zagnieceniom.

QUIZ: Kultowe przedmioty PRL-u

Wszystkie powtarzające się sprzęty w Polsce Ludowej były hitami z dwóch powodów: trudno było je dostać i nie miały na rynku żadnej konkurencji. Alternatywą dla „Farelki” było domowe ognisko, dla „Frani” balia, a dla balii rzeka – w tych niezwykłych czasach długo skuta lodem. Wszystkie prodiże były kropka w kropkę ogromne, i nawet stały w tych samych miejscach: na szafkach, ponieważ się w nich nie mieściły. Ktoś, kto zgromadził wszystkie sprzęty, przeważnie (sokowirówka) ułatwiające i umilające życie, mógł czuć się spełniony na odcinku RTV-AGD. Spełnianie się na innych odcinkach było często niemożliwe.  

QUIZ: Hity PRL-u. Każdy miał to w domu. Wiesz do czego to służyło?

Pytanie 1 z 10
Jako konkurencja dla kultowego odkurzacza Zelmer, mającego worek na kurz gromadzący roztocze z całego PRL, pojawił się za Gierka:
TAŃCZĄCE Z PROMOCJAMI 08.09.22

DASZ RADĘ JESZCZE ZDOBYĆ KOMPLET PUNKTÓW W INNYM QUIZIE O PRL-u?

Sonda
Którą dobranockę z PRL-u lubisz najbardziej?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze