QUIZ PRL

QUIZ PRL. Dokończ słowa z kultowych seriali PRL. Tylko dla prawdziwych fanów

Melodie z kultowych seriali PRL-u zyskały status ikon polskiej popkultury. Niejeden z nas z łatwością nuci te przeboje. Czy potrafisz śpiewać "Pieśń o małym rycerzu" z serialu "Przygody Pana Michała" albo dokończyć zwrotkę "Deszcze niespokojne" z "Czterech pancernych i psa"? Przetestuj swoją pamięć!

QUIZ PRL. Dokończ słowa hitów z kultowych seriali PRL

Wystarczy kilka taktów i każdy rozpoznaje melodie hitów z kultowych seriali PRL. W czasach PRL-u, gdy rozbrzmiewały pierwsze dźwięki tych piosenek telewidzowie, czym prędzej zasiadali przed telewizorami, a ulice się wyludniały. 

Co ciekawe w zbiorowej świadomości piosenka z "Czterech pancernych" w wykonaniu Edmunda Fettinga funkcjonuje jako "Deszcze niespokojne". Naprawdę oryginalny tytuł tego utworu brzmi "Ballada o pancernych". 

"Pieśń o małym rycerzu" z serialu "Przygody Pana Michała" to jeden z najbardziej kultowych polskich przebojów filmowych. Utwór ten jest wykonywany przez wybitnego aktora Leszka Herdegena, który swoim głosem i interpretacją nadaje mu niesamowitej atmosfery. W latach 90. piosenkę tę przejęli kibice siatkarzy. Utwór ten stał się ich hymnem i jest śpiewany podczas meczów przez kibiców wszystkich polskich drużyn siatkarskich.

Mało kto wie, że Andrzej Rosiewicz był stosunkowo młodym człowiekiem, kiedy nagrał piosenkę “Czterdzieści lat minęło”. W 1975 roku, kiedy utwór po raz pierwszy rozbrzmiał w domach Polaków, Rosiewicz miał zaledwie 30 lat. 

Dlaczego piosenki z kultowych seriali PRL są tak popularne? Odpowiedź jest prosta: są to utwory dobrze napisane, z chwytliwymi melodiami i tekstami, które zapadają w pamięć. Najważniejsze rozpoczynały popularne seriale, które oglądały i nadal oglądają miliony ludzi. To sprawia, że piosenki te są jeszcze bardziej rozpoznawalne i lubiane. 

A Ty umiesz dokończyć słowa popularnych utworów z kultowych seriali PRL? Sprawdźmy. W naszym QUIZ PRL. Dokończ słowa hitów z kultowych seriali PRL, komplet punktów zdobędą tylko prawdziwi fani telewizyjnych seriali epoki PRL. 

QUIZ PRL. Dokończ słowa hitów z seriali PRL

Pytanie 1 z 10
Dokończ słowa hitu Gintrowskiego skomponowanego do serialu „Zmiennicy”: Serpentyny I pobocza wyczuwamy/ Raz na ziemi raz pod ziemią drogi kręte/ Radio taxi proszę czekać zaczekamy…
QUIZ PRL. Dokończ słowa hitów z seriali PRL
Sławomir Koper - Alternatywy 4
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze