Rafała Sura

i

Autor: Tomasz Jastrzebowski/Reporter Rafała Sura

Zmiany w RPP: jeden z członków złożył rezygnację

Rafał Sura złożył rezygnację z RPP. Czeka na zgodę Senatu

2022-07-18 15:48

Szef senackiej komisji budżetu i finansów Kazimierz Kleina (KO) poinformował w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że Rafał Sura, członek Rady Polityki Pieniężnej złożył rezygnację na ręce marszałka Senatu. Teraz zgodę na odejście musi wyrazić Senat.

Zmiany w składzie RPP - Rafał Sura złożył rezygnację

Do marszałka Senatu wpłynęła rezygnacja Rafała Sury z zasiadania w Radzie Polityki Pieniężnej (RPP) - potwierdził w rozmowie z Polską Agencją Prasową (PAP) Kazimierz Kleina, senator Koalicji Obywatelskiej i szef senackiej komisji budżetu i finansów.

W najbliższą środę wniosek Sury ma być opiniowany na posiedzeniu komisji budżetu i finansów - informuje PAP. Zgoda na rezygnację będzie musiała zostać przegłosowana na plenarnym posiedzeniu Senatu. Kazimierz Kleina, zapytany o powody rezygnacji Rafała Sury z funkcji odpowiedział, że być może Rafał Sura sam je przedstawi na środowym posiedzeniu komisji senackiej.

Sławomir Dudek – Pieniądze to nie wszystko. Inflacja

Rafał Sura był w RPP od 2016 roku

Rafał Sura został wybrany przez Senat do RPP 16 listopada 2016. Zastąpił Marka Chrzanowskiego, który został wtedy przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego. Ponieważ został wybrany w listopadzie 2016, jego 6-letnia kadencja upływa 16 listopada 2022 roku, w przeciwieństwie do większości członków Rady V kadencji (2016-22), którzy skończyli urzędowanie na początku 2022 roku i na ich miejsce wybrano nowych.

Sonda
Przejmujesz się inflacją?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze