Impact w Poznaniu 2025
Dwudniowe wydarzenie z udziałem ponad 650 zaproszonych gości poświęcone jest takim tematom jak geopolityka, cyfrowa przyszłość, finanse, bezpieczeństwo i cyberbezpieczeństwo, zielona ekonomia i zdrowie psychiczne. Impact ma już swoją dziesiątą odsłonę. Podobnie jak w poprzednich latach odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W środę i czwartek około 6 tys. uczestników będzie miało możliwość wysłuchania wystąpień i debat z udziałem w sumie 650 zaproszonych gości z kraju i świata. Znakiem rozpoznawczym Impactu są krótkie, zwięzłe wystąpienia i 25-minutowe debaty, odbywające się na w sumie dziesięciu scenach. Organizatorzy podzielili program na 23 ścieżki tematyczne.
Goście Impactu, w tym czołowi polscy politycy, przedstawiciele rządu Donalda Tuska, przedsiębiorcy rozmawiać będą m.in. o roli naszego kontynentu w okresie światowych przemian, o tym, co to znaczy dla Polski i w jaki sposób uczynić europejską gospodarkę bardziej konkurencyjną. Nie zabraknie tematów związanych z szansami polskich firm na światowych rynkach i wyzwaniami związanymi z nowymi technologiami, w tym z AI w gospodarce czy nauce. Wiele debat i dyskusji poświęconych będzie zagadnieniom związanymi ze światowym bezpieczeństwem po pełnoskalowej agresji Rosji na Ukrainę.
Wielcy goście kongresu
Najbardziej wyczekiwanym gościem 10. edycji będzie prezydent Barack Obama - dla przypomnienia, jego żona Michelle była rok temu mówczynią Impact’24. Rozmowa 44. prezydenta USA z prof. Yale Timothym Snyderem, wybitnym badaczem naszej części Europy będzie momentem wieńczącym wydarzenie.
Polski rząd reprezentować będą wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, który omówi w Poznaniu główne kierunki rozwoju polityki bezpieczeństwa, wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski przedstawi wyzwania w sferze cyberbezpieczeństwa, a także ministrowie: spraw zagranicznych Radosław Sikorski, finansów Andrzej Domański, rozwoju i technologii Krzysztof Paszyk, aktywów państwowych Jakub Jaworowski, nauki i szkolnictwa wyższego Marcin Kulasek oraz minister sportu i turystyki Sławomir Nitras. O Polsce, Europie i świecie w dobie dynamicznych zmian rozmawiać będą byli premierzy i prezydenci RP: Bronisław Komorowski, Leszek Miller, Waldemar Pawlak i Jan Krzysztof Bielecki.
Do Poznania przyjadą szefowie globalnych gigantów jak Roche, Mastercard, RASP, Erste Bank oraz przedstawiciele innowacyjnych firm z tej części Europy. Swoimi doświadczeniami podzielą się szefowie globalnych i polskich firm, banków, czołowi polscy przedsiębiorcy, m.in. założyciel InPost Rafał Brzoska, współtwórca ICEYE Rafał Modrzewski oraz prezes Blika Dariusz Mazurkiewicz.
Kongres będzie też miejscem do wysłuchania ludzi sportu, mediów, kultury, takich jak Anda Rottenberg, Mariusz Treliński, Olga Tokarczuk, Grażyna Kulczyk, Adam Michnik, Mariusz Wlazły i Magda Linette.
Na miejscu nie zabraknie i naszej redakcji.
