Prezydent OLAŁ Rydzyka! Straszne upokorzenie w jego Toruniu

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Prezydent OLAŁ Rydzyka! Straszne upokorzenie w jego Toruniu

Rydzyk znowu dostał pieniądze z rządu! Na co tym razem?

2021-01-19 12:55

Kto jak kto, ale ojciec Tadeusz Rydzyk na wsparcie ze strony rządu Zjednoczonej Prawicy narzekać nie może. Miliony złotych płynął strumieniami do podmiotów związanych z toruńskim redemptorystą. Teraz fundacja ojca Rydzyka znowu może cieszyć z kolejnego przelewu. Związana z duchownym Fundacja Lux Veritatis i dwie kolejne spółki otrzymały niemal milion złotych. Zobacz, na co tym razem Rydzyk dostał pieniądze.

Założona przez ojca Rydzyka Fundacja Lux Veritatis oraz powiązane z duchownym Bonum i Nasza Przyszłość w 2020 roku otrzymały rządowe wsparcie w postaci 903,2 tys. złotych. Pieniądze wypłacone zostały z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych i były to dopłaty w ramach pierwszej Tarczy Antykryzysowej do walki z pandemią COVID-19. Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii poinformowało, że Fundacja Rydzyka dostała 335,7 tys. złotych, Bonum 539,8 tys. złotych, a Fundacja Nasza Przyszłość otrzymała 27,7 tys. złotych.

ZOBACZ: Oszustwo na biliony złotych, Kaczyński, premier i handel bronią w tle. Afera Art-B zmieniła Polskę

Sprawę dopłat dla ojca Rydzyka nagłośnił senator Krzysztof Brejza, udostępniając na swoim Twitterze odpowiedź ministerstwa na jego zapytanie.

Przypomnijmy, że Fundacja Lux Veritatis, której ojciec Rydzyk jest współzałożycielem i prezesem, odpowiada za biznesy takie jak geotermia toruńska czy telewizja Trwam. Z Rydzykiem i fundacją związane są także m.in. Radio Maryja, m.in. gazeta „Nasz Dziennik”, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, wydawnictwa, księgarnie czy spółki Bonum, Scala i Fundacja Nasza Przyszłość.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: ZUS wysyła emerytom po kilkanaście tysięcy. To nie pomyłka. Emerycie! Nie przegap przelewu

Górale ZROZPACZENI w Zakopanem: Zarobiłem 20 zł! Zwijam interes!
Najnowsze