Rząd daje 1400 złotych! Ostatni moment na dodatek solidarnościowy. Jak złożyć wniosek?

2020-07-31 9:16 Łukasz Trybulski
Koronawirus a kościół. Parafia z Bodzentyna chce pieniędzy z tarczy antykryzysowej!
Autor: Chronomarchie/Pixabay Koronawirus a kościół. Parafia z Bodzentyna chce pieniędzy z tarczy antykryzysowej!

Tylko dzisiaj do końca dnia (do piątku, 31 lipca) można składać wnioski o dodatek solidarnościowy, który będzie uprawniał do otrzymania wsparcia także za lipiec. Świadczenie wynosi aż 1400 złotych miesięcznie. Jak złożyć wniosek o dodatek solidarnościowy? Dla kogo jest dodatek solidarnościowy i kiedy będzie wypłacany? Sprawdź!

Dodatek solidarnościowy. Dla kogo?
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg przypomina, że dodatek solidarnościowy przysługuje przez 3 miesiące - po raz ostatni zostanie wypłacony w sierpniu. Jeśli wnioskodawca, chce otrzymać pieniądze za lipiec, musi do końca tego miesiąca zgłosić się po dodatek solidarnościowy. W praktyce oznacza to, że musi to zrobić dzisiaj. Aby otrzymać dodatek solidarnościowy należy złożyć wniosek - wyłącznie elektronicznie przez portal Platforma Usług Elektronicznych ZUS - wniosek EDS. Dokument musi być podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym, podpisem osobistym (e-dowód) lub profilem PUE. Termin składania wniosków upływa 31 sierpnia 2020 roku.

ZOBACZ TEŻ: Rewolucja w 500 plus. WIELKIE ZMIANY w programie! Polacy zdecydowali, ZUS popiera

Dodatek solidarnościowy może być przyznany osobom, z którymi po 15 marca 2020 roku pracodawca rozwiązał umowę o pracę za wypowiedzeniem lub ich umowa o pracę na czas określony, po tym terminie wygasła. Warunkiem otrzymania dodatku solidarnościowego jest też podleganie ubezpieczeniom społecznym z tytułu umowy o pracę przez łączny okres co najmniej 60 dni w 2020 roku.

Uwaga! Dodatek solidarnościowy mogą otrzymać również bezrobotni zarejestrowani w urzędzie pracy. Wówczas jednak urzędnicy zawieszą wypłacany zasiłek dla bezrobotnych lub stypendium wypłacane na szkolenia oraz podnoszenie kwalifikacji.

Bon turystyczny - najważniejsze informacje

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze