prąd/energetyka

i

Autor: Materiały prasowe prąd/energetyka

Dopłaty do prądu

Rząd zdecydował! Większe limity w dopłatach do prądu dla dużych rodzin i rolników

2022-09-26 21:04

Rada Ministrów właśnie zdecydowała, że dla dużych rodzin i rolników limit zużycia energii elektrycznej wyniesie 3000 kWh. Na zamrożenie cen energii elektrycznej rząd przeznacza ponad 20 mld zł. Ponadto w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy odbyła się narada poświęcona bezpieczeństwu energetycznemu państwa. Udział w niej wziął m.in. premier Mateusz Morawiecki.

Dopłaty do prądu. Rząd powiększa pakiet

Rząd walczy z kryzysem energetycznym. Jaki ma pomysł na ratowanie portfeli Polaków? Przygotowuje specjalne dodatki i dopłaty do węgla, gazu, prądu. W przypadku osób korzystających z energii elektrycznej do ogrzewania mieszkań lub domów zastosowana zostanie tzw. Tarcza Solidarnościowa, która zakłada gwarantowaną cenę energii dla gospodarstw domowych. Pomoc obejmie wszystkich, ale nie w takim samym stopniu. W 2023 roku gospodarstwa domowe o zużyciu prądu poniżej 2000 kWh zapłacą takie same rachunki za prąd jak w 2022 r. Rada Ministrów właśnie zdecydowała, że dla dużych rodzin i rolników limit zużycia energii elektrycznej wyniesie 3000 kWh. Na zamrożenie cen energii elektrycznej rząd przeznacza ponad 20 mld zł. W Biurze Bezpieczeństwa Narodowego z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy odbyła się też narada poświęcona bezpieczeństwu energetycznemu państwa. Udział w niej wziął m.in. premier.

Dokładne wyliczenia rekompensat za prąd

"Z przyjętego przez rząd projektu wynika, że limit 2 tys. kWh jest zbliżony do średniego zużycia energii w gospodarstwie domowym w 2020 r. Gospodarstwa domowe, po przekroczeniu zużycia odpowiednio 2 tys., 2,6 tys. oraz 3 tys. kWh, za każdą kolejną zużytą kWh, będą rozliczane według cen i stawek opłat, które obowiązują w taryfie danego przedsiębiorstwa z 2023 r. lub w przypadku ofert wolnorynkowych – według cen zawartych w umowie ze sprzedawcą. Oznacza to, że każda polska rodzina – również ta, która zużywa np. 2,7 kWh rocznie – skorzysta na zamrożeniu cen do limitu 2 tys. kWh. Jedynie nadwyżka ponad ten limit (w przypadku osób z niepełnosprawnościami – 2,6 tys. oraz rodzin z Kartą Dużej Rodziny i rolników – 3 tys. kWh) będzie rozliczna według taryf z 2023 r. - napisano w komunikacie.

Z zamrożenia cen energii elektrycznej w 2023 r. skorzysta prawie 17 mln gospodarstw domowych (odbiorcy tzw. grupy taryfowej G).

Trwa posiedzenie Rady Ministrów pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego

i

Autor: Twitter / @PremierRP Trwa posiedzenie Rady Ministrów pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego
Forum w Karpaczu 2022: Waldemar Buda
Sonda
Jakie kryterium byłoby lepsze w przypadku zamrożenia podwyżki cen prądu?

Kolejne dopłaty nie rozwiążą problemu? Ta zima będzie naprawdę trudna!

Posłuchaj, jak szykują się do niej mieszkańcy najbiedniejszej polskiej gminy!

Listen to "ZAMARZNIEMY i będzie spokój z nami! Polacy z NAJBIEDNIEJSZEJ GMINY szykują się do ZIMY." on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze