Grzejnik, ciepło, energia

i

Autor: Pixabay Dodatek na ogrzewanie w Krakowie. O jaki rodzaj wsparcia mogą starać się krakowianie?

Nowe dopłaty do ogrzewania

Rząd szykuje kolejne dopłaty do ogrzewania! Kto je dostanie?

2022-08-22 10:24

Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna" prawdopodobnie 2 września Sejm zajmie się projektem ustawy o dodatkach paliwowych. Za jego sprawą podmioty publiczne mają otrzymać dopłaty nie tylko do węgla, ale także do butli z gazem. Ponadto prawdopodobnie wzrośnie wysokość dopłat.

Dodatki do ogrzewania na obradach Sejmu. Nie tylko węgiel, rząd ma dofinansować korzystających z innych paliw

Jak ustaliło "DGP" Sejm regulacjami ma zająć się na nadzwyczajnym posiedzeniu 2 września. Według dziennika w tym momencie projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw ma zakładać jednorazowe dodatki do czterech typów paliw.

3 tys. zł dopłat ma dotyczyć pelletu, lub innego rodzaju biomasy, 2 tys. zł kotłów olejowych, 1 tys. zł ogrzewania drewnem kawałkowym i 500 zł w przypadku kotłów gazowych, które zasilane są skroplonym gazem LPG.

Kongres 590 - Arkadiusz Sekściński, wiceprezes PGNiG | Pieniądze To Nie Wszystko Extra

Nowelizacja ustawy o dopłatach, albo nowy projekt

"DGP" podaje, że rząd dyskutuje nad pomysłem poszerzenia obecnie istniejącej ustawy, lub stworzenia nowej. W jej ramach dofinansowane miałyby być podmioty publiczne, takie jak np. szkoły, które często również ogrzewają węglem i potrzebują wsparcia na zakup surowca.

Rozmówca dziennika z rządu stwierdził, że "to chyba będzie osobny projekt ustawy". Dyskusji poddana będzie wysokość dodatków (w górę lub w dół). Jeśli do zmian dojdzie, to zdaniem rozmówcy "DGP" na etapie sejmowym. Z kolei inne źródło poinformowało o propozycji wprowadzenia dodatku dla posiadaczy butli z LPG.

Sonda
Czy rząd Mateusza Morawieckiego poradzi sobie z kryzysem węglowym?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze