W tych składach można kupić węgiel

i

Autor: Shutterstock

Węgiel

Rząd zdecydował, będzie tani węgiel w gminach. Zapłacisz 2000 zł za tonę

2022-10-14 16:00

Po obradach rządu poinformowano, że przyjęty został projekt ustawy określającej cenę sprzedaży węgla dla samorządów. Jak poinformował Jacek Sasin, samorządowcy będą mogli kupić węgiel maksymalnie za 1500 zł, co pozwoli obniżyć cenę odbiorcy krańcowemu, do maksymalnie 2000 zł.

Ceny węgla dla samorządów limitowane do 1500 zł. Faktury korygujące dla tych co już zapłaciły

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który określa cenę sprzedaży węgla dla samorządów na maksymalnym poziomie 1500 zł. Oznacza to, że węgiel dla odbiorcy końcowego będzie znacznie tańszy - napisał wicepremier Jacek Sasin w piątek na Twitterze.

W czwartek szef ministerstwa aktywów państwowych Sasin powiedział, że projekt ustawy o dystrybucji węgla zostanie przyjęty przez Radę Ministrów w piątek, a w przyszłym tygodniu trafi pod obrady Sejmu. Dodał, że samorządy, które kupiły wcześniej węgiel po wyższej cenie, dostaną faktury korygujące.

Pieniądze to nie wszystko - Przemysław Litwiniuk

Odbiorcy zapłacą nie więcej niż 2000 zł za tonę węgla

Założenia projektu ustawy dotyczącej dystrybucji węgla przez samorządy wcześniej w czwartek prezentowali na wspólnej konferencji prasowej w Otwocku premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jacek Sasin. Jak zapowiedział szef rządu, węgiel dystrybuowany przez samorządy będzie mógł być sprzedawany w cenie do 2000 zł za tonę, czyli tyle ile wynosi obecnie dodatek węglowy.

Sonda
Kupiłaś/eś węgiel na zimę?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze